Vampire Knight & Manga Forum

In order to fully enjoy the board and it's function, you can always log in or sign up to an account. Thank you...

Join the forum, it's quick and easy

Vampire Knight & Manga Forum

In order to fully enjoy the board and it's function, you can always log in or sign up to an account. Thank you...

Vampire Knight & Manga Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vampire Knight & Manga Forum

Α forum dedicated to Hino's Matsuri best-seller manga Vampire Knight and the manga we love

Gallery


Κεφαλαιο 65 Empty

Latest topics

» Do you trust Hino?
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeMon May 02, 2022 12:37 am by juliet

» Our Kaname is here!! Vampire Knight memories chapter 38
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeMon May 02, 2022 12:35 am by juliet

» Vampire knight Memories 38
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeSun Apr 10, 2022 4:18 am by juliet

» Where to Find Vampire Knight Memories Translation
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeSun Apr 10, 2022 1:29 am by juliet

» The Final Countdown
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeSat Apr 09, 2022 11:43 pm by juliet

» New VK Chapter is HERE!
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeWed Oct 11, 2017 7:42 am by lililovelilica

» Links for Other Vampire Knight Forums and Sites that you like and enjoy!!
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeSun Aug 21, 2016 7:25 pm by Saphira_K

» VK Memories CH 6!
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeThu Aug 18, 2016 6:13 pm by Saphira_K

» VK Memories
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeWed Jun 01, 2016 5:59 pm by Saphira_K

» New VK Chapter SPOILERS!
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeMon Apr 18, 2016 5:47 pm by Saphira_K

» New VK Bonus Ch!!
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeFri Dec 18, 2015 12:53 am by Saphira_K

» Translation of 'Fleeting Dreams'
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeWed Sep 09, 2015 2:20 am by Saphira_K

» Bunko Editions
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeWed Sep 09, 2015 2:18 am by Saphira_K

» New Vampire knight Extra
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeWed Sep 09, 2015 2:15 am by Saphira_K

» The Musical (Original and Revive)
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeSun Aug 23, 2015 2:40 am by Dreamiel

» NEW CHAPTER IN 2015?
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeMon Jun 01, 2015 12:16 am by Unknown00

» Newbie in the forum...
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeFri May 01, 2015 7:13 pm by aisan4494

» Who do you think Yuki loves more: Kaname or Zero?
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeFri May 01, 2015 7:09 pm by aisan4494

» Zeki or Yume?
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeFri May 01, 2015 7:04 pm by aisan4494

» So What will happen of Kaname?
Κεφαλαιο 65 I_icon_minitimeThu Mar 19, 2015 6:25 pm by matei alina

We and the Youtube

Poll

would you like to read a sequel of vk?or is hino thinking of writing one?
Κεφαλαιο 65 Bar_left59%Κεφαλαιο 65 Bar_right 59% [ 24 ]
Κεφαλαιο 65 Bar_left27%Κεφαλαιο 65 Bar_right 27% [ 11 ]
Κεφαλαιο 65 Bar_left15%Κεφαλαιο 65 Bar_right 15% [ 6 ]

Total Votes : 41

Friends


Terry Candy


+2
libra
anna
6 posters

    Κεφαλαιο 65

    anna
    anna
    Vampire Noble Class
    Vampire Noble Class


    Posts : 368
    Join date : 2010-05-10
    Location : Athens, Greece
    Humor : black!!!!
    Warning ZoneΚεφαλαιο 65 Dropsoa

    Κεφαλαιο 65 Empty Κεφαλαιο 65

    Post by anna Wed Sep 29, 2010 4:49 am

    ποτε θα βγει αυτη η αναθεματισμενη η μεταφραση???? :flush: :flush: ετσι μου ερχεται να ξεκινησω να μαθαινω γιαπωνεζικα!!!!!!! παντως δν μπορουμε να πουμε, ηταν χορταστικο το τευχος αυτου του μηνα! και καναμε-γιουκι ειχε, και ζερο, και τακουμα, και αιντου.....

    συμπερασματα
    - η Σαρα το παει το γραμμα :Hehe: το ερωτημα ειναι ο Τακουμα γιατι μενει μαζι της....ανεξιχνιαστο το μυστηριο :hmmm:
    -στη Hunter's association εχουν s&m τασεις, δν εξηγειται αλλιως με ολα τα μαστιγια/κερια/πριονια κτλ
    -ο καημενος ο Αidou πληρωνει παντα τη νυφη χωρις να φταιει...
    -ο Καναμε εξακολουθει να ειναι ΘΕΟΣ!!!!
    -η Γιουκη εξακολουθει να ειναι ηλιθια (για 50000 φορα σου λεω! δεν ειμαι ο αδερφος σου!!!! ha-ha-ha )
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΚεφαλαιο 65 Dropsoa

    Κεφαλαιο 65 Empty Re: Κεφαλαιο 65

    Post by libra Wed Sep 29, 2010 10:56 am

    Να υποθέσω γύρω στις 4/10?????
    Άντε να δούμε τους διαλόγους της Γιούκι μετά από όσα έμαθε... Στα raws μοιάζουν τρελά ηλίθιες οι ατάκες της...
    anna
    anna
    Vampire Noble Class
    Vampire Noble Class


    Posts : 368
    Join date : 2010-05-10
    Location : Athens, Greece
    Humor : black!!!!
    Warning ZoneΚεφαλαιο 65 Dropsoa

    Κεφαλαιο 65 Empty Re: Κεφαλαιο 65

    Post by anna Wed Sep 29, 2010 1:22 pm

    libra wrote:Να υποθέσω γύρω στις 4/10?????
    Άντε να δούμε τους διαλόγους της Γιούκι μετά από όσα έμαθε... Στα raws μοιάζουν τρελά ηλίθιες οι ατάκες της...

    αντε να δουμε!!!!!

    παντως για τη Γιουκη δν ελπιζω και σε πολλα :lol: :lol: το εχω παρει αποφαση πλεον!!! Μπετον αρμε!!!
    liaki
    liaki
    Common Vampire
    Common Vampire


    Posts : 151
    Join date : 2010-05-28
    Warning ZoneΚεφαλαιο 65 Dropsoa

    Κεφαλαιο 65 Empty Re: Κεφαλαιο 65

    Post by liaki Wed Sep 29, 2010 11:46 pm

    anna wrote:
    libra wrote:Να υποθέσω γύρω στις 4/10?????
    Άντε να δούμε τους διαλόγους της Γιούκι μετά από όσα έμαθε... Στα raws μοιάζουν τρελά ηλίθιες οι ατάκες της...

    αντε να δουμε!!!!!

    παντως για τη Γιουκη δν ελπιζω και σε πολλα :lol: :lol: το εχω παρει αποφαση πλεον!!! Μπετον αρμε!!!


    οχ δηλαδη ποση ηλιθιοτητα της Γιουκη θα συναντησω στο μελλον...!!!!γιατι ΘΕΕ Μ ΓΙΑΤΙ??!!!!
    ariel
    ariel
    Pureblood Vampire
    Pureblood Vampire


    Posts : 487
    Join date : 2010-07-06
    Warning ZoneΚεφαλαιο 65 Dropsoa

    Κεφαλαιο 65 Empty Re: Κεφαλαιο 65

    Post by ariel Fri Oct 01, 2010 4:42 pm

    Juliet,σου ακυρώνω μια προβλεψη!! Το τσάι ήταν γιασεμί τελικά και όχι τριαντάφυλλο!!!

    Το εξώφυλλο είναι θεϊκό!!! Αν δεν ήταν τόσο ξεκάθαρα κλουβί στα χέρια του Τακούμα, θα έλεγα οτι κρατάει φανάρι... (αυτό δεν έκανε στο παρτυ; lol! )
    Κατα τα άλλα ελπίζω να οργανωθεί η Χινο και να δούμε καμια σοβαρή σύγκρουση στο επόμενο κεφάλαιο (ελπιζω Καναμε -Ζερο και Καναμε -Σαρα) Φυσικα εχω τις αμφιβολίες μου και οχι άδικα... Αν σκεφτούμε οτι η πρωτη αλλαγή ρούχων της Γιουκι εγινε στο 36 (σωστά Νουι;) και πήραμε εξήγηση στο 65, ε ρε σαλιγκαράκι δρόμο που έχεις για να φτάσεις στο Φουτζιγιάμα.... sEm_oops

    Μόνο μια απορία: τώρα σοβαρά ο Κάναμε δεν έχει ιδέα για τα σχέδια της Σάρα;; και τον Τακούμα τί τον έχει εκεί;; Δε μπορεί, κάποιον άσσο θα έχει στο μανίκι!!!
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΚεφαλαιο 65 Dropsoa

    Κεφαλαιο 65 Empty Re: Κεφαλαιο 65

    Post by libra Fri Oct 01, 2010 10:13 pm

    Juliet μας έφτιαξες τη μέρα σήμερα sLo_BigBearHug sLo_BigBearHug

    Από πλοκή δεν το'χω και πολύ ακόμα γιατί δεν έχω τελειώσει με το διάβασμα, αλλά λίγο απότομος δεν ήταν ο Κάναμε με τη Γιούκι; scratch scratch
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΚεφαλαιο 65 Dropsoa

    Κεφαλαιο 65 Empty Re: Κεφαλαιο 65

    Post by juliet Fri Oct 01, 2010 10:38 pm

    liaki wrote:
    anna wrote:
    libra wrote:Να υποθέσω γύρω στις 4/10?????
    Άντε να δούμε τους διαλόγους της Γιούκι μετά από όσα έμαθε... Στα raws μοιάζουν τρελά ηλίθιες οι ατάκες της...

    αντε να δουμε!!!!!

    παντως για τη Γιουκη δν ελπιζω και σε πολλα :lol: :lol: το εχω παρει αποφαση πλεον!!! Μπετον αρμε!!!


    οχ δηλαδη ποση ηλιθιοτητα της Γιουκη θα συναντησω στο μελλον...!!!!γιατι ΘΕΕ Μ ΓΙΑΤΙ??!!!!

    Ελα μία απόφαση είναι όλα!! Καταβάθος εγω πιστεύω οτι όλοι οι φαν του vampire knight είναι μαζόχες αλλά αυτό να μείνει μεταξυ μας...LOL


    ariel wrote:Juliet,σου ακυρώνω μια προβλεψη!! Το τσάι ήταν γιασεμί τελικά και όχι τριαντάφυλλο!!!

    Το εξώφυλλο είναι θεϊκό!!! Αν δεν ήταν τόσο ξεκάθαρα κλουβί στα χέρια του Τακούμα, θα έλεγα οτι κρατάει φανάρι... (αυτό δεν έκανε στο παρτυ; lol! )
    Κατα τα άλλα ελπίζω να οργανωθεί η Χινο και να δούμε καμια σοβαρή σύγκρουση στο επόμενο κεφάλαιο (ελπιζω Καναμε -Ζερο και Καναμε -Σαρα) Φυσικα εχω τις αμφιβολίες μου και οχι άδικα... Αν σκεφτούμε οτι η πρωτη αλλαγή ρούχων της Γιουκι εγινε στο 36 (σωστά Νουι;) και πήραμε εξήγηση στο 65, ε ρε σαλιγκαράκι δρόμο που έχεις για να φτάσεις στο Φουτζιγιάμα.... sEm_oops

    Μόνο μια απορία: τώρα σοβαρά ο Κάναμε δεν έχει ιδέα για τα σχέδια της Σάρα;; και τον Τακούμα τί τον έχει εκεί;; Δε μπορεί, κάποιον άσσο θα έχει στο μανίκι!!!

    Eλα ντε με τον Τακούμα χτυπιέμαι και ωρύομαι από τη στιγμή που τον μάζεψε αυτή εκεί΄μέσα. Τι κάνει; ποιος είναι ο ρόλος του δεν εχω καταλάβει ακόμα. Αλλά το περίεργο είναι οτι και αυτή τον εμπιστεύεται...Με τι προσόντα; αυτός ήταν το δεξί χέρι του Κάναμε...τώρα βεβαια το χρησιμοποιεί για να κρατάει φανάρια, ε κλουβιά.

    Αλλά από οτι φαίνεται έχει και αυτός κάποιο σκοπό κατα νου..ακόμα και αν δεν εχει ενημερώσει τον Καναμε για αυτό¨:
    http://www.mangareader.net/104-37352-11/vampire-knight/chapter-55.html

    libra wrote:Juliet μας έφτιαξες τη μέρα σήμερα sLo_BigBearHug sLo_BigBearHug

    Από πλοκή δεν το'χω και πολύ ακόμα γιατί δεν έχω τελειώσει με το διάβασμα, αλλά λίγο απότομος δεν ήταν ο Κάναμε με τη Γιούκι; scratch scratch

    Οχι καλός ήταν και με το παραπάνω, την επόμενη φορά μαστίγωμα... και μποντρούμι...Αστειεύομαι...εμένα λίγο παγερός μου φάνηκε αλλά ήταν οτι περίμενε και την δική της αποδοχη και ανταπόκριση μετά από όλα αυτά που έμαθε.
    LOL Άντε πια και εσύ με το διάβασμα κάνε κάτι πια, να τελειώνουμε...lol lol!
    nina
    nina
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 2831
    Join date : 2010-05-17
    Location : My world lalala Kanameland <3
    Humor : Black sarcasm
    Warning ZoneΚεφαλαιο 65 Dropsoa

    Κεφαλαιο 65 Empty Re: Κεφαλαιο 65

    Post by nina Wed Feb 16, 2011 6:39 pm

    http://www.manga2u.com/Vampire_Knight/65/34/

    Αυτος ο διαλογος μου φαινεται λιγο περιεργος ... Ενω μιλανε για την σχεση πατερα γιου και ο Αιντου λεει οτι οταν ερχεται η ωρα της θυσιας δισταζουμε ακομα και οταν προκειται για εναν μεγαλο σκοπο, ο Καναμε παει την συζητηση στην εξοντωση της γερουσιας ...
    http://www.manga2u.com/Vampire_Knight/65/35/

    Και μετα απο 2 κεφαλαια εχουμε τον αποκεφαλισμο-θυσια του Αιντο. Καμια ιδεα?

    Α! και κατι αλλο που μου εκανε εντυπωση ειναι, ολοι αυτοι οι διαλογοι για το ποσο ο Καναμε εμπιστευεται τον Χαναμπουσα, το μηνυμα του Καναμε οτι τον εμπιστευεται κτλ κτλ.

    Δεν μπορει να ξοδεψε τοσο μελανι η Χινο ετσι απλα ... confused
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΚεφαλαιο 65 Dropsoa

    Κεφαλαιο 65 Empty Re: Κεφαλαιο 65

    Post by juliet Wed Feb 16, 2011 7:35 pm

    nina wrote:http://www.manga2u.com/Vampire_Knight/65/34/

    Αυτος ο διαλογος μου φαινεται λιγο περιεργος ... Ενω μιλανε για την σχεση πατερα γιου και ο Αιντου λεει οτι οταν ερχεται η ωρα της θυσιας δισταζουμε ακομα και οταν προκειται για εναν μεγαλο σκοπο, ο Καναμε παει την συζητηση στην εξοντωση της γερουσιας ...
    http://www.manga2u.com/Vampire_Knight/65/35/

    Και μετα απο 2 κεφαλαια εχουμε τον αποκεφαλισμο-θυσια του Αιντο. Καμια ιδεα?

    Α! και κατι αλλο που μου εκανε εντυπωση ειναι, ολοι αυτοι οι διαλογοι για το ποσο ο Καναμε εμπιστευεται τον Χαναμπουσα, το μηνυμα του Καναμε οτι τον εμπιστευεται κτλ κτλ.

    Δεν μπορει να ξοδεψε τοσο μελανι η Χινο ετσι απλα ... confused

    Γενικα ολη η συμπεριφορα του Καναμε και αν ειναι περιεργη...

    ναι στο διαλογο αυτό ο πατερας του Αιντου λεει πόσο δισταζουμε οταν ερχεται η ωρα να θυσιασουμε καποιον ακόμα και αν αυτό ειναι για το γενικό καλό...πρόσεξε στην ίδια σελίδα τη λοξή ματια του Καναμε (ενοχικη ματια που παντα ρίχνει οταν γνωρίζει αυτό το κάτι παραπανω που το εχω προσεξει σε πολλά κεφαλαια)...

    Επισης προσεξε στην αλλη σελίδα αυτό που λες για το συμβουλιο το γεγονος οτι ο πατερας του Αιντου αναφερει τη φημη που ακουσε απο τον Ιτσιο οτι ο Καναμε δεμ θα δισταζε να τους θυσιασει ολους για να εκπληρωσει τους σκοπους του- πόσο φημη ακουγεται πλεον; εμενα μου ακουγεται τωρα σαν αληθεια, υπο το φως αυτων των γεγονότων.

    Οι δυο τους μιλάνε και ξερουν αυτό το κατι που συνεβει όταν η Σιζουκα χαθηκε, αυτο το γεγονος που δεν ξερουμε...και αναρωτιεμαι τι να ειναι αυτό, αραγε το γεγονος οτι ο Καναμε ειχε αλλαξει ανθρωπους τότε που ήταν υπο την κηδεμονια του συμβουλιου; η κατι ακόμα χειρότερο (ασε δεν θελω να το σκεφτομαι) affraid

    και μια ακόμα παρατηρηση, θυμομουν όταν ο Καναμε ειχε πει στη Γιουκη στο κεφαλαιο 61, οταν της επινε το αιμα, οτι δεν θελει να τη δει να θυσιαζεται για ενα "lost" cause...

    Αρα κατα πόσο πιστευει αυτό που κανει; αναρωτιεμαι αν ο Καναμε ειχε χασει την πιστη του (απο οτι φαίνεται και απο την πρόθεση του να κοιμηθει στο παρελθον ) και στην ουσία τωρα αναγκαζεται να βαλει το αρχικο του σχεδιο σε εξελιξη για καποιο λογο...μου φανηκε περιεργο που ο δισταγμος του εξαφανιζεται και η αρχικη του πιστη επανερχεται. Κατι τον πειθει...τι;

    Υπαρχουν πολλά στο παρασκηνιο που ο Καναμε εχει συλλεξει και νομιζω δεν ειναι ορατά ακόμα σε μας..
    nina
    nina
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 2831
    Join date : 2010-05-17
    Location : My world lalala Kanameland <3
    Humor : Black sarcasm
    Warning ZoneΚεφαλαιο 65 Dropsoa

    Κεφαλαιο 65 Empty Re: Κεφαλαιο 65

    Post by nina Wed Feb 16, 2011 9:29 pm

    Ημουν σιγουρη οτι θα μου ελεγες ... εχεις λαθος μεταφραση lol!

    Δεν ξερω γιατι την αλλαξε την συζητηση ο Καναμε ... ισως ειχε την μυγα(?) χαχαχα!
    Απο οτι εχω καταλαβει μεχρι τωρα ο Aidou dono μπορει να ειναι με την πλευρα των Κουραν (μοναρχια) αλλα δεν συμφωνει με τις μεθοδους του Καναμε (εδω ισως κολλαει η ανταπαντηση του Καναμε για την γερουσια δλδ ναι μεν ειχες καλο σκοπο αλλα ο σκοπος δεν αγιαζει τα μεσα ...)του ασκει εμμεσα κριτικη και δενει και με την προτροπη προς την Γιουκι να αντισταθει στον Καναμε. Η αντιδραση του στο φονο του Hanadagi ηταν η τριτη φορα που διαφωνησε ... τριτη και φαρμακερη pale
    Ο Aidou dono φαινεται να εχει γενικα πολλους ενδοιασμους οταν ερχεται η ωρα να φυγουν απο την μεση βαμπιρ ... ευγενεις(βλεπε γερουσια) και ειδικα PBs( Hanadagi, Sara? στην συνεχεια), δεν ειναι υπερ των δραστικων λυσεων και υπερασπιζεται με καθε ευκαιρια την ιεροτητα των PBs!

    Απο την αλλη ολα αυτα δεν δικαιολογουν ουτε τον αποκεφαλισμο του, ουτε την συναινεση που εδειξε προς αυτον ... γι αυτο συνδιασα την κουβεντα περι θυσιας και την δικη του πραξη θυσιας στο τελος. Μηπως θυσιαστηκε για εναν μεγαλυτερο σκοπο; μηπως για τον Χαναμπουσα;;;

    Δεν ξερω αυτο το θεμα το εχω ψαξει και μεχρι τωρα δεν εχω βρει και καμια θεωρια ουτε δικη μου ουτε απο κανεναν αλλο. Ακρα του ταφου σιωπη ...

    ΥΓ.Το θεμα αν ο Καναμε εχει αλλαξει ανθρωπους σε βαμπιρ ... και αν ακομα εχεις δικιο και εχει γινει κατι τετοιο και το γνωριζε ο Αιντου και παλι δεν ειναι καλος λογος για να τον σκοτωσει ... μη σου πω οτι απο φονος μετατρεπεται αυτοματως σε δολοφονια δλδ τον καθαρισε για να καλυψει ενα προηγουμενο εγκλημα? :terror: Και γιατι ο Αιντου συναινεσε ??? :sFun_duh2:
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΚεφαλαιο 65 Dropsoa

    Κεφαλαιο 65 Empty Re: Κεφαλαιο 65

    Post by juliet Wed Feb 16, 2011 10:09 pm

    Oχι, σε καμία περίπτωση δεν συνδυαζω τον αποκεφαλισμό του μπαμπα Αιντου με αυτά που ειπε στον Καναμε, ο ιδιος συναινει, αρα φανταζομαι ότι εφοσον ο ιδιος λεει ότι είναι δυσκολο να θυσιαστει καποιος για το γενικότερο καλό, αυτό σημαινει πως οτι αν του ειπε ο Καναμε ηταν αρκετα ισχυρο για να τον πεισει ακόμα και για να θυσιαστει ο ίδιος…
    Επισημαινω την ειρωνεια σε αυτή την περίπτωση της θεωρίας του με την πραξη του-
    Ναι την ψιλολεει στον Καναμε αλλά μου φαίνεται σε εκεινον τον διαλογο σαν να προσπαθει να τον πεισει να μη θυσιασει καποιον ή να παρει καποιες εγγυησεις ότι δεν θα υπαρξουν θυματα- και για αυτό ίσως αναφερει και τη φημη του Ιτσιου αλλα ποσο μαλλον είναι σοβαρη η κατασταση που λεει ναι και ο ιδιος αργοτερα.
    Πιστευω στις καλές προθεσεις του πατερα Αιντου εφοσον ζηταει να μην γινονται φονοι και αναστατωσεις και από τη Σαρα και από τον Καναμε και από τον Χαναντακι, δεν παει αμεσα στο Χαναντακι και ζηταει και από τη Yuuki να μπει ως ειρηνευτική δυναμη…
    Απλως φαίνεται και αυτός να ξερει το κατι παραπανω και να μιλαει ετσι, ισως αυτό που εγινε στο παρελθον και μετα τη διαλυση του συμβουλιου φοβαται από τον Καναμε ριζικες λυσεις που μπορει να είναι και πιο ακραιες από ότι θα προτιμουσε ο ίδιος (γιατι η φυση του είναι πιο καταλστατική)…
    Επισης από τη ματια του Καναμε τη λοξη που λεγαμε φαινεται σαν να γνωρίζει ο Καναμε ότι θα χρειαστει οντως να υπαρξουν θυσίες, που τις εχει στο μυαλο του, το σχολιο του μπαμπα Αιντου περι αυτου που συνεβη στο παρελθον του θυμίζει μια δυσαρεστη στιγμη, δεν είναι ευχαριστημενος. Από όλα αυτά το μονο που συμπεραινω ήταν ότι ο Καναμε ειχε ηδη βαλει το σχεδιο του σε εκκινηση… Γιατι το λεω αυτό; γιατι παρακολουθουσε ηδη τους Χαναντακι, πριν το χορο ακόμα, αρα κατι ήθελε και κατι περιμενε να συμβεί. Με την αποφαση της Γιουκη να κινδυνευσει τη ζωη της για να σωθει ενας ανθρωπος-νομιζω ο Καναμε συμπεραινει πως χρειαζεται να της πει την αληθεια για να την βγαλει από αυτό το ιεραποστολικό σκοπό.
    Νομίζω πως όταν εξιστορει την πραγματικη του ιστορία στη Γιουκη είναι για να την ενδυναμωσει γιατί πρεπει να σταθει μόνη της –όχι τόσο για να της πει απλα και μονο ότι δεν είναι αδελφια αλλά για να της πει την αληθεια για τους σκοπους του.
    Τωρα φαινεται πολύ πιο δυσκολο για την Γιουκη που ξερει το παρελθον του να τον κατηγορήσει αλλά και για εμας ακόμα να πιστεψουμε ότι εχει κακες προθέσεις. Αναρωτιεμαι ακόμα γιατί; Ακομα ζηταει ισως να εξασφαλίσει τον κόσμο που η Γιουκη θα είναι ασφαλής και εφοσον αυτο συμπτιτει με το αρχικο του σχεδιο τωρα πλεον δεν το σκεφτεται καν. Ισως γιατι και η μικρη μεγαλωσε και μπορει να σταθει στα ποδια της και ειναι και δικός της καιρος να διαλεξει και αυτη το δρόμο της και γιατι οι περιστασεις το φερνουν και λογω Σαρας δεν μπορει να το αναβαλει αλλο...



    Sponsored content


    Κεφαλαιο 65 Empty Re: Κεφαλαιο 65

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 11:19 am