Vampire Knight & Manga Forum

In order to fully enjoy the board and it's function, you can always log in or sign up to an account. Thank you...

Join the forum, it's quick and easy

Vampire Knight & Manga Forum

In order to fully enjoy the board and it's function, you can always log in or sign up to an account. Thank you...

Vampire Knight & Manga Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vampire Knight & Manga Forum

Α forum dedicated to Hino's Matsuri best-seller manga Vampire Knight and the manga we love

Gallery


Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty

Latest topics

» Do you trust Hino?
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeMon May 02, 2022 12:37 am by juliet

» Our Kaname is here!! Vampire Knight memories chapter 38
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeMon May 02, 2022 12:35 am by juliet

» Vampire knight Memories 38
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeSun Apr 10, 2022 4:18 am by juliet

» Where to Find Vampire Knight Memories Translation
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeSun Apr 10, 2022 1:29 am by juliet

» The Final Countdown
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeSat Apr 09, 2022 11:43 pm by juliet

» New VK Chapter is HERE!
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeWed Oct 11, 2017 7:42 am by lililovelilica

» Links for Other Vampire Knight Forums and Sites that you like and enjoy!!
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeSun Aug 21, 2016 7:25 pm by Saphira_K

» VK Memories CH 6!
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeThu Aug 18, 2016 6:13 pm by Saphira_K

» VK Memories
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeWed Jun 01, 2016 5:59 pm by Saphira_K

» New VK Chapter SPOILERS!
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeMon Apr 18, 2016 5:47 pm by Saphira_K

» New VK Bonus Ch!!
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeFri Dec 18, 2015 12:53 am by Saphira_K

» Translation of 'Fleeting Dreams'
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeWed Sep 09, 2015 2:20 am by Saphira_K

» Bunko Editions
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeWed Sep 09, 2015 2:18 am by Saphira_K

» New Vampire knight Extra
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeWed Sep 09, 2015 2:15 am by Saphira_K

» The Musical (Original and Revive)
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeSun Aug 23, 2015 2:40 am by Dreamiel

» NEW CHAPTER IN 2015?
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeMon Jun 01, 2015 12:16 am by Unknown00

» Newbie in the forum...
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeFri May 01, 2015 7:13 pm by aisan4494

» Who do you think Yuki loves more: Kaname or Zero?
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeFri May 01, 2015 7:09 pm by aisan4494

» Zeki or Yume?
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeFri May 01, 2015 7:04 pm by aisan4494

» So What will happen of Kaname?
Κεφάλαιο 77-79 κλπ I_icon_minitimeThu Mar 19, 2015 6:25 pm by matei alina

We and the Youtube

Poll

would you like to read a sequel of vk?or is hino thinking of writing one?
Κεφάλαιο 77-79 κλπ Bar_left59%Κεφάλαιο 77-79 κλπ Bar_right 59% [ 24 ]
Κεφάλαιο 77-79 κλπ Bar_left27%Κεφάλαιο 77-79 κλπ Bar_right 27% [ 11 ]
Κεφάλαιο 77-79 κλπ Bar_left15%Κεφάλαιο 77-79 κλπ Bar_right 15% [ 6 ]

Total Votes : 41

Friends


Terry Candy


4 posters

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by libra Sun Nov 27, 2011 9:33 am

    Μόλις διάβασα τα scans από το κεφάλαιο 77...
    Είναι γνωστό ότι τελευταία έχω απομακρυνθεί λίγο από τις πολλές συζητήσεις επί των κεφαλαίων, αλλά μου έκανε φοβερή εντύπωση η στάση της Γιούκι.
    Στο προηγούμενο τεύχος δήλωσε ότι αν ο Κάναμε την θέλει για πιόνι, αυτό θα κάνει και ότι θα πάρει όποια θέση της έχει ορίσει αυτός ότι πρέπει να πάρει στο παιχνίδι του και στο 77 ανακοινώνει ότι θα προστατέψει την Σάρα από τον Κάναμε. Αυτό είναι μεταφραστικό λάθος ή κάτι δεν κατάλαβα καλά.

    Επίσης και αυτό το κεφαλαιάκι με κούρασε. Έδωσε μερικά τιπς για τις ταμπλέτες, όπως άλλωστε αυτό κάνει με το σταγονόμετρο η Χίνο στα τελευταία κεφάλαια και για ακόμα μια φορά όχι μόνο δεν υπήρχε ούτε ίχνος του Κάναμε αλλά ούτε και ίχνος των κινήσεών του.

    Στο σημείο που ο Τακούμα ανακαλεί την side story που είχαμε δει στον 12, πάει κάτι να μας πει η Χίνο για τον Ζέρο αλλά ούτε κουβέντα περισσότερη για τα σχέδια του Κάναμε...

    Πότε θα μάθουμε τι συμβαίνει ΟΕΟ????


    Last edited by libra on Sat Jan 21, 2012 6:21 pm; edited 2 times in total
    nina
    nina
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 2831
    Join date : 2010-05-17
    Location : My world lalala Kanameland <3
    Humor : Black sarcasm
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by nina Sun Nov 27, 2011 2:52 pm

    libra wrote: Στο προηγούμενο τεύχος δήλωσε ότι αν ο Κάναμε την θέλει για πιόνι, αυτό θα κάνει και ότι θα πάρει όποια θέση της έχει ορίσει αυτός ότι πρέπει να πάρει στο παιχνίδι του και στο 77 ανακοινώνει ότι θα προστατέψει την Σάρα από τον Κάναμε. Αυτό είναι μεταφραστικό λάθος ή κάτι δεν κατάλαβα καλά.

    Καλα πρεπει να επιβεβαιωσουμε του τι λεγεται σε αυτό το κεφαλαιο πρωτα και μετα να βγαλουμε πιο ασφαλη συμπερασματα. Υποψιαζομαι ότι το scanlation που βγηκε είναι από τα κινεζικα raws, οποτε δεν είναι και το πιο αξιοπιστο.
    Αλλα ουτως ή αλλως δεν βλεπω η Γιουκι να ειχε και πολλα περιθωρια να κινηθει διαφορετικα.
    Εξαλλου αυτό δεν αποκωδικοποιησε και από το μηνυμα του Καναμε? Μεινε εκει και «προστατεψε» την Σαρα από εμενα που θα ερθω να την σκοτωσω?
    Εγω νομιζω ότι αυτος είναι ο ρολος της σαν ‘’πιονι’’. Εξαλλου ειδες τι λεει στον Αιντο… ότι ποτε δεν την συμπαθησε και ότι δεν την εμπιστευεται.

    Η δικη μου υποθεση είναι ότι χρησιμοποιησε την απειλη του Καναμε προς την Σαρα ώστε να την περιορισει στο δωματιο της χωρις να εμπλεξει την υποθεση με τις ταμπλετες που θα την εφερνε ανοικτα εναντιον της. Ειδες ο Αιντο ειχε αγχος πως θα βγει από κει μεσα. Αρα δεν εχουν παρει καθολου ελαφρα το θεμα Σαρα. Επιπλεον τώρα μαλιστα που ειδε με τα ματια της η Γιουκι τις παρενεργειες των ταμπλετων … οι μαθητες που της επιτεθηκαν ηταν ετοιμοι να επιτεθουν στην Γιορι και τον άλλο με τα γυαλια, δεν μπορει να πιστευει ότι η Σαρα εχει αγνες προθεσεις.
    Εμενα η Γιουκι μου αρεσει πολύ στα τελευταια κεφαλαια … πραγματικα δεν της το χα … χαχα … με εξεπληξε πολύ ευχαριστα!

    Επίσης και αυτό το κεφαλαιάκι με κούρασε. Έδωσε μερικά τιπς για τις ταμπλέτες, όπως άλλωστε αυτό κάνει με το σταγονόμετρο η Χίνο στα τελευταία κεφάλαια και για ακόμα μια φορά όχι μόνο δεν υπήρχε ούτε ίχνος του Κάναμε αλλά ούτε και ίχνος των κινήσεών του.

    Κι εμενα επισης … ενώ από τα raws φαινοταν πολύ ενδιαφερον αλλα τελικα τζιφος! Η Χινο εχει μετατραπει σε μεγαλο troll τελευταια!

    Αλλα από αυτό που λεει η Σαρα στην φρουρο του Χανα … ότι θελει να κανει τους ανυπακοους να την υπακουσουν … νομιζω ότι είναι ένα ακομα hint ότι ο στοχος της είναι ο Ζερο. Οποτε περιμενω να δω τι θα του ξεφουρνισει ώστε να τον κανει να παει με το μερος της. Μαλλον κατι κακο για το Καναμε διαστρεβλωνοντας γεγονοτα … Ιδωμεν …
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by libra Sun Nov 27, 2011 4:52 pm

    νινάκο, πολύ θέλω να δω το στόρυ να εξελίσσεται όπως το περιγράφεις γιατί με μπερδεύει η Γιούκι στο βάρκα-γυαλό.
    Θα χρειαστεί να έρθει αντιμέτωπη με τον Κάναμε για να προστατέψει τη Σάρα; Γιατί πως θα την προστατέψει όταν θα φτάσει σε εκείνη ο Κάναμε; Λες να τους δούμε σε απέναντι στρατόπεδα; Αυτό είναι too much για τα γούστα μου...

    Και έχω την αίσθηση ότι από τις πρώτες σελίδες που ανακαλεί ο Τακούμα τη σκηνή με τα δίδυμα, κάτι άλλο παίζει με τα δίδυμα hunters που ίσως δεν έχουμε δει ακόμα; scratch
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by libra Fri Dec 23, 2011 10:25 pm



    και συνεχίζω εδώ κατενθουσιασμένη με τις καινούργιες εξελίξεις...

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ένα κεφάλαιο που αξίζει τον κόπο...

    Είχα βαρεθεί τα μισόλογα...


    libra wrote:

    Και έχω την αίσθηση ότι από τις πρώτες σελίδες που ανακαλεί ο Τακούμα τη σκηνή με τα δίδυμα, κάτι άλλο παίζει με τα δίδυμα hunters που ίσως δεν έχουμε δει ακόμα; scratch


    Έχω την αίσθηση ότι το αμαρτωλό μυστικό του Κάναμε είναι ότι κρύβεται πίσω από την δολοφονία των Κιρίγιου... Αυτό θα μπορούσε να συνδέετε με την αναφορά των διδύμων στο προηγούμενο κεφάλαιο. Προφανώς κάτι σήμαινε για τους γονείς που γέννησαν τα δίδυμα και ο Κάναμε έσπευσε να το εξοντώσει.

    Το πιόνι πρέπει να είναι η Γιούκι. Μία PB που μπορεί να κρατάει anti-vampire weapons είναι κουφέτο για την Σάρα.

    Και νομίζω ότι η Χίνο αποκαλύπτει το μυστικό για τον θάνατο του αφέντη της για να φέρει και πάλι την Γιούκι στο πλευρό του κάναμε...

    Ελπίζω να έχει τρελές εξελίξεις το επόμενο sBo_jumping
    nina
    nina
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 2831
    Join date : 2010-05-17
    Location : My world lalala Kanameland <3
    Humor : Black sarcasm
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by nina Sat Dec 24, 2011 2:33 pm

    libra wrote:

    και συνεχίζω εδώ κατενθουσιασμένη με τις καινούργιες εξελίξεις...

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ένα κεφάλαιο που αξίζει τον κόπο...

    Είχα βαρεθεί τα μισόλογα...


    libra wrote:

    Και έχω την αίσθηση ότι από τις πρώτες σελίδες που ανακαλεί ο Τακούμα τη σκηνή με τα δίδυμα, κάτι άλλο παίζει με τα δίδυμα hunters που ίσως δεν έχουμε δει ακόμα; scratch


    Έχω την αίσθηση ότι το αμαρτωλό μυστικό του Κάναμε είναι ότι κρύβεται πίσω από την δολοφονία των Κιρίγιου... Αυτό θα μπορούσε να συνδέετε με την αναφορά των διδύμων στο προηγούμενο κεφάλαιο. Προφανώς κάτι σήμαινε για τους γονείς που γέννησαν τα δίδυμα και ο Κάναμε έσπευσε να το εξοντώσει.

    Το πιόνι πρέπει να είναι η Γιούκι. Μία PB που μπορεί να κρατάει anti-vampire weapons είναι κουφέτο για την Σάρα.

    Και νομίζω ότι η Χίνο αποκαλύπτει το μυστικό για τον θάνατο του αφέντη της για να φέρει και πάλι την Γιούκι στο πλευρό του κάναμε...

    Ελπίζω να έχει τρελές εξελίξεις το επόμενο sBo_jumping

    Τι λες????!!!!! Κεφάλαιο 77-79 κλπ 3476048923 Τσ τσ τσ ... μου φαινεται οτι χρειαζεσαι επειγοντως εντατικα μαθηματα! rofl

    Το οπλο/πιονι που αναφερει η Σαρα ειναι σιγουρα ο Ζερο και οχι η Γιουκι.
    Τωρα για την "αμαρτια" του Καναμε:

    1. Ολα δειχνουν οτι η Σαρα αραδιασε ενα καρο ψεμματα ή καλυτερα εχει διαστρεψει την πραγματικοτητα προς το συμφερον της φυσικα ωστε να παρει τον Ζερο με το μερος της.

    2. Επισης δεν νομιζω οτι ο Καναμε ευθυνεται για οτι συνεβει στην οικογενεια του Ζερο ... δηλ. οτι αλλαξε την λιστα ωστε να εξοντωσει τους Kiryuu. Αυτο που πιστευω με τα οσα εχουμε σαν ενδειξεις ως τωρα ειναι οτι η "αμαρτια" εχει να κανει με την καταρα των διδυμων. Τωρα πως ξεκινησε αυτην η καταρα και γιατι παραμενει μυστηριο αλλα η αισθηση μου ειναι οτι συνδεεται με το παρελθον του Καναμε ΠΡΙΝ πεσει σε υπνωση ... δηλ. με το κομματι του μακρινου παρελθοντος του για το οποιο δεν αποκαλυψε τιποτα στην Γιουκι.

    Αυτα στα γρηγορα. Και προσεξε κακομοιρα μου γιατι εχεις παρει πολυ στραβο δρομο ... Ζεκοφερνεις ασχημα Evil or Very Mad Κεφάλαιο 77-79 κλπ 1547219295 rofl

    Φιλια ... θα περασω και απο το TG να πω τα χρονια πολλα σε ολους!
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by libra Sat Dec 24, 2011 3:18 pm


    affraid affraid affraid affraid affraid Αυτό πάλι ότι Ζεκοφέρνω από που προέκυψε;;; scratch

    Spoiler:
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by juliet Sat Dec 24, 2011 3:38 pm

    libra wrote:
    affraid affraid affraid affraid affraid Αυτό πάλι ότι Ζεκοφέρνω από που προέκυψε;;; scratch

    Spoiler:

    Έλα τώρα μην κρύβεσαι... sFun_tease2

    Κάνε πάντως κανένα κούνημα για σιγουριά...με κάλυψε η Νίνα και είναι πολλά αυτά που θέλω να πω αλλά δεν προλαβαίνω. Με εχει εντυπωσιάσει η ευκολία με την οποία ο Ζερο καταπίνει τα λόγια της Σάρας και αλήθεια να ήταν; δεν μπορεί να θέλει να την προστατέψει κιόλας, γιατί; δεν είναι περίεργο; αυτός μισεί τους purebloods κανονικά και μόνο αυτό το γεγονός θα έπρεπε να τον κάνει πιο επιφυλακτικό στις σχέσεις του μαζί της, πράγμα που δεν το βλέπω....

    Για το μυστικό του Κάναμε> απο το προηγουμενο κιόλας τεύχος η Σαρα μας προιεδάζει πως θελει να φέρει σε ρίξη Γιουκι και Ζερο και αναρωτιέται κατά πόσο αυτό που θα πει θα τους χωρίσει...

    το όπλο που είναι ο Ζερο είναι γνωστό οτι το χρειάζεται απο τότε κιόλας που δήλωνε οτι χρειάζεται the hunters hand...

    με ποιο background λοιπόν να την πιστέψουμε....ο Τακούμα στο προηγούμενο τεύχος διέκοψε την Σαρα όταν πήγε να μιλήσει για αυτό στη Γιουκη > γεγονός που δείχνει οτι ο Τακούμα αν και υποταγμένος, στην ύστατη στιγμή, επανακέρδισε την αυτοκυριάρχια του, ίσα -'ισα για να αποτρέψει τη Σάρα απο το να δηλητηριάσει τη Γιουκη> γιατί κατά την γνώμη μου γνωρίζει οτι η Σαρα θα διαστρεβλώσει την αλήθεια για να επιφέρει ρήξη και αυτό προσπάθησε να αποτρέψει με κίνδυνο κιόλας γιατί η Σαρα είναι και Κεφάλαιο 77-79 κλπ 1348895015 με αυτά.

    Αλλά αν η Σαρα ελεγε την αλήθεια αυτό σημαίνει οτι και ο Τακούμα ήταν στο κόλπο; άρα ήξερε, άρα κάλυπτε ενα δολοφόνο; κάτι αλλο συμβαίνει εδώ...και ίσως η εμφάνιση του Κάναμε τελικά να έχει να κάνει με αυτό > μπορεί ίσως να μην είναι τελικά διατεθειμένος (μακάρι) να ανεχτεί τα πάντα, που θα μπορούσαν να κάνουν τη Γιουκη άδικα να τον μισήσει, ειδικά αν το σχέδιο του δεν είναι να θυσιαστεί, αλλά απλώς φοβάται μη στην πορεία την χάσει λόγω των πράξεων του και μακάρι να αντιδράσει επιτέλους.
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by libra Sat Jan 21, 2012 6:19 pm


    Λοιπόν κορίτσια ρίξτε καμιά θεωρία στο τραπέζι γιατί θα το σπάσω το pcάκι μου και είναι κρίμα.

    ΟΚ. Η Σάρα έλεγε αλήθεια ότι ο Κάναμε έβαλε το χεράκι του στη δολοφονία των γονιών του Ζέρο.

    Ο Ζέρο τι λέτε; Θα παραμείνει να υπερασπιστεί τη Σάρα; Δεν το βλέπω να γίνεται έτσι. Αντί να πάει να τη γλυτώσει από τον Κάναμε κάθεται και &*(&^%%$$#( με την Γιούκι
    Spoiler:

    Ο Κάναμε γιατί αποπείρε τόσο τη Γιούκι; Εντάξει... Τα κάνει για πάρτυ της όλα και αποφάσισε να μην την εμπλέξει, αλλά μήπως το παρατραβάει λίγο; Κι αν ναι γιατί;

    Το μόνο στάνταρ είναι το κλείσιμο του τεύχους έχει τη γιούκι να κλαίει για τον Καναμε και όχι για τον Ζέρο... Μην ξεχάσουμε και όσα ξέρουμε... Ήμαρτον! Εμφανίζεται ο αγαπημένος της μετά από τόσο καιρό και την παγώνει και αυτή κλαίει για τον Ζέρο;;; Ε, όχι ρε φίλε!!! Αυτό είναι too much!

    Επίσης καταλάβατε τι είναι αυτό που προτείνει ο Ichijo?
    ariel
    ariel
    Pureblood Vampire
    Pureblood Vampire


    Posts : 487
    Join date : 2010-07-06
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by ariel Sat Jan 21, 2012 7:08 pm

    libra wrote:
    Λοιπόν κορίτσια ρίξτε καμιά θεωρία στο τραπέζι γιατί θα το σπάσω το pcάκι μου και είναι κρίμα.

    ΟΚ. Η Σάρα έλεγε αλήθεια ότι ο Κάναμε έβαλε το χεράκι του στη δολοφονία των γονιών του Ζέρο.

    Ο Ζέρο τι λέτε; Θα παραμείνει να υπερασπιστεί τη Σάρα; Δεν το βλέπω να γίνεται έτσι. Αντί να πάει να τη γλυτώσει από τον Κάναμε κάθεται και &*(&^%%$$#( με την Γιούκι
    Spoiler:

    Ο Κάναμε γιατί αποπείρε τόσο τη Γιούκι; Εντάξει... Τα κάνει για πάρτυ της όλα και αποφάσισε να μην την εμπλέξει, αλλά μήπως το παρατραβάει λίγο; Κι αν ναι γιατί;

    Το μόνο στάνταρ είναι το κλείσιμο του τεύχους έχει τη γιούκι να κλαίει για τον Καναμε και όχι για τον Ζέρο... Μην ξεχάσουμε και όσα ξέρουμε... Ήμαρτον! Εμφανίζεται ο αγαπημένος της μετά από τόσο καιρό και την παγώνει και αυτή κλαίει για τον Ζέρο;;; Ε, όχι ρε φίλε!!! Αυτό είναι too much!

    Επίσης καταλάβατε τι είναι αυτό που προτείνει ο Ichijo?

    Αν κατάλαβα καλά, προτείνει να αφήσουν τη Σάρα να κάνει τη βρωμοδουλειά (να σφάξει ολους τους PBs) και μετά να τη φάνε κι αυτή. Ναι αλλά μετά η Σάρα, δεν θα έχει γίνει πιο ισχυρή;

    Η Γιούκι, πρέπει να "μεγαλώσει"λίγο ακόμα για να σταθεί δίπλα στον Κάναμε. Νομίζω οτι χρησιμοποιεί τη μέθοδο μαστίγιο και καρότο! Ασε που για να κάνουν επι τέλους σχέση, πρέπει η Γιούκι να τον γνωρίσει πραγματικά. Ο Κάναμε από καιρό έδειξε οτι θέλει να φύγουν τα μυστικά που τους χωρίζουν, και μάλλον προς αυτήν την κατεύθυνση κινήται.

    Αυτά τα γιατι και γιατι του Ζέρο, πάλι με ξενέρωσαν! Τώρα αυτή ήταν αντίδραση αντρα δλδ;;;

    Εν τω μεταξύ δεν ξέρω για σας, αλλά όταν είδα τον Κάναμε σε κείνο το πρωτο σκιτσάκι, έπαθα!!! Οσο και να το ζορίζει η Χίνο, ποτέ τα σκίτσα του Ζέρο, δεν θα φτ΄σουν τον Κάναμε!!!!
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by libra Sat Jan 21, 2012 7:29 pm

    arielάκι σε όλα τα πάνελ ο Κάναμε είναι unπαίχτable. Εκεί που φαίνεται και η γροθιά του είναι να σου κόβεται η ανάσα.

    Μου αρέσει πάντως η θεωρία ότι την ψήνει την μικρή... Άντε γιατί πολύ αέρα πήραμε.

    Τώρα για τη Σάρα, ο Κάναμε πάει να τη σκοτώσει και το χουνε ρίξει στο διάλογο και τις διαπραγματεύσεις; Δεν το καταλαβαίνω. Γιατί δεν την τρώει να ησυχάσει. Κι εγώ νομίζω ότι το σχέδιο του Ichijo δεν έχει λογική. Αν η Σάρα φάει κι άλλους purebloods θα γίνει πιο δυνατή και μετά τι; Θα κάτσει να την φάει ο Κάναμε με σταυρωμένα χέρια; Κάτι δεν καταλαβαίνω;

    Για τον ξενερουά νομίζω ότι η Χίνο το παλεύει να δώσει δύναμη στις στιγμές αλλά δεν τα πολυκαταφέρνει.
    nina
    nina
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 2831
    Join date : 2010-05-17
    Location : My world lalala Kanameland <3
    Humor : Black sarcasm
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by nina Sat Jan 21, 2012 8:19 pm

    libra wrote: ΟΚ. Η Σάρα έλεγε αλήθεια ότι ο Κάναμε έβαλε το χεράκι του στη δολοφονία των γονιών του Ζέρο

    Φαγωθηκες με αυτό το θεμα! Χαχαχα … Εγω νομιζω ότι είναι πιο μπερδεμενη η υποθεση απ’ ότι λεει ο Καναμε. Δηλαδη ναι μεν μπορει να ελευθερωσε την Σιζουκα αλλα δεν με πειθουν οι λογοι που ισχυριζεται ότι το εκανε, για τον απλουστατο λογο ότι δεν θα μπορουσε να προβλεψει ότι η Σιζουκα δεν θα σκοτωνε και τα διδυμα. Αν η Χινο δλδ το παρουσιασει ετσι τοτε θα είναι μεγαλη πατατα!

    Γι αυτο εχω την αισθηση ότι ο Καναμε – όπως υποπτευομουνα – συνεχιζει να παιζει το παιχνιδι της Σαρα, γιατι ουτως ή αλλως θελει να απομακρυνει την Γιουκι, μαυριζοντας τον εαυτο του ακομα περισσοτερο!

    Αν προσεξεις όταν ο Ζερο τον ρωταει γιατι; στην αρχη λεει για να παρει την εκδικηση της (εννοωντας φανταζομαι από τον Ριντο και την γερουσια που ηταν υπευθυνοι για όλα), αλλα μετα το γυριζει και το ριχνει στην τρελη, ότι ηθελε να μετατρεψει τα διδυμα σε κινουμενα οπλα κατά των PBs μπλα μπλα μπλα.

    Τεσπα η δικη μου θεωρια είναι ότι υπαρχουν περισσοτερα γυρω από την Σιζουκα και τους λογους που την ειχαν στο κλουβι … λογοι που συνδεονται με αυτην την μεγαλη αμαρτια για την οποια μιλαει η Σαρα αλλα και ο Αιντο-ντονο όταν ειχε εκεινη την περιεργη συνομιλια με τον Καναμε στο σπιτι των Κουραν.

    Ο Κάναμε γιατί αποπείρε τόσο τη Γιούκι; Εντάξει... Τα κάνει για πάρτυ της όλα και αποφάσισε να μην την εμπλέξει, αλλά μήπως το παρατραβάει λίγο; Κι αν ναι γιατί;


    Ο Καναμε συνεχιζει το ιδιο τροπαριο, αλλα από ότι φαινεται η μικρα δεν μασαει! Τώρα γιατι το κανει σε τετοιο βαθμο, δεν μπορω να καταλαβω κι εγω.
    Και σκεφτομαι πως αν πραγματικα είναι τοσο κακος οσο θελει να παρουσιασει τον εαυτο του, τοτε ως προς τι τα ψεματα και όλα αυτά?
    Ασε που όπως ελεγα και στην Jul αν θελει να αποτελειωσει ολους τους PBs δλδ αν το σχεδιο του είναι τοσο απλο στην τελικη τι τα χρειαζεται όλα αυτά? Ή γιατι πηγε τώρα να σκοτωσει την Σαρα και δεν την αφηνε για το τελος? Ποιος τον ενοχλησε μεχρι τώρα? Θα μπορουσε να συνεχιζει το «ξεσκονισμα» και με την Γιουκι εγκλωβισμενη στην ακαδημια ποιος θα τον σταματουσε?

    Δεν ξερω αλλα εμενα κατι μου βρωμαει εδώ, αλλα δεν μπορω να το προσδιορισω!

    Οσο για την Γιουκι … εγω επιμενω ότι η αντιδραση της είναι επικη!!!! Παρα τα οσα της αραδιαζει … εχει ριξει τον εαυτο του στον βουρκο και αυτην εκει!

    “My Kaname is here”!!!!!!! Κεφάλαιο 77-79 κλπ 1019656462 Κεφάλαιο 77-79 κλπ 1019656462 Κεφάλαιο 77-79 κλπ 1019656462

    Για να μην πω ότι αποκαλυψε την κρυφη της επιθυμια … λαχταρουσε ο Καναμε να επιστρεψει και να την παρει από κει!!!! Και μετα μου λενε εμενα ότι υπαρχει ελπις για τους Ζεκι !!! χαχαχα ουτε με σφαιρες! Ουσιαστικα η Χινο εβαλε ταφοπλακα στο LT και ασε τον hunter να παιζει με το **** Razz

    Η αληθεια είναι βεβαια ότι τον λυπαμαι τον καημενο και ηλπιζα ότι η Χινο δεν θα τον χρησιμοποιησει παλι ετσι για δευτερη φορα … Αλλα θα συμφωνησω με την Αριελ εδώ … πολύ ξενερα ο τυπος … αντρας είναι αυτος??! Αν δουμε δλδ την ολη του συμπεριφορα, που το επαιζε βαρυ πεπονι τοσο καιρο με το PB κλπ κλπ και τώρα που η Γιουκι του λεει ξεκαθαρα ότι το μονο που θελει είναι να την παρει ο Καναμε και να φυγουν από κει, την γραπωνει και δεν την αφηνει … ε το αγορακι είναι για μπατσες χαχα …

    Επίσης καταλάβατε τι είναι αυτό που προτείνει ο Ichijo?

    Θα συμφωνησω και παλι με την Αριελ … Ο Τακουμα ουσιαστικα του λεει ότι, απετυχε με το παιχνιδι που επαιξε με την Γιουκι … αυτην ακομα πιστευει σε αυτόν, οποτε του προτεινει να σταματησει το σχεδιο του, να αφησει την Σαρα να αποτελειωσει τους PBs και αυτος να παρει την Γιουκι και να φυγουν μακρια από αυτην την τρελα!

    Ariel wrote: Εν τω μεταξύ δεν ξέρω για σας, αλλά όταν είδα τον Κάναμε σε κείνο το πρωτο σκιτσάκι, έπαθα!!! Οσο και να το ζορίζει η Χίνο, ποτέ τα σκίτσα του Ζέρο, δεν θα φτ΄σουν τον Κάναμε!!!!


    ΘΕΟΣ, ΘΕΟΣ λεμε!!!!! Κεφάλαιο 77-79 κλπ 651225598 Πώς να μην είναι η μικρα στα πατωματα για χαρη του ε??? sFun_hailbig

    Το θεμα βεβαια είναι ότι ο δικος μας είναι σε φουλ αυτοκαταστροφικο μουντ, ότι κι αν είναι το σχεδιο του, αρα η μονη μας ελπιδα είναι η Γιουκι!

    Η εκτιμηση μου είναι βεβαια ότι η Χινο θελει να ενισχυσει και να αναδειξει τον χαρακτηρα και την αξια της Γιουκι μεσα απο αυτό … δλδ πρωτα να αποδειξει εμπρακτα ότι τον αγαπαει ότι κι αν κανει ή λεει … και δευτερον σωζοντας τον από την αυτοκαταστραφη … Οποτε δεν εχω χασει τις ελπιδες μου ακομη για ένα καλο τελος …

    Αυτα για την ωρα ... πρεπει να περιμενουμε οπως παντα και μια αξιοπιστη μεταφραση απο τα Γιαπωνεζικα raws για να ειμαστε πιο σιγουροι.

    Φιλια ... εχω τρομερο πονοκεφαλο απο χθες και δεν μπορω ουτε να σκεφτω ουτε να χαρω οσο θελω ουφ!

    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by libra Sat Jan 21, 2012 8:35 pm

    νινάκο δεν με πειράζει ο Κάναμε να είναι ο κακός όλων των εποχών... Ας του φορτώσουν και το προπατορικό. Καρφάκι δεν μου καίγεται γιατί η Γιούκι απέδιξε ότι ούτε και σε εκείνη καίγεται καρφάκι.

    Στο τέλος του κεφαλαίου εσείς πιστεύετε ότι η Γιούκι μπορεί να κλαίει για τον Ζέρο όπως γράφτηκε κάπου στο αγγλικό κομμάτι;

    Τουλάχιστον έδωσε πολλά στοιχεία και επέστρεψε επιτέλους ο Κάναμε. Άντε να βάλει καναν λεβεντο-you-know-what στην θέση του γιατί βαρέθηκα 10 κεφάλαια να παίζουμε το BR μας lol!

    Πολλά όμως αναπάντητα ερωτιματικά ακόμα. Πάρα πολλά. Και ανοίγει κι άλλα μέτωπα η Χίνο με τις ατάκες των μαθητών της Day Class για επικείμενο μακελιό.

    Επίσης είδατε ο Ακάτσκι πόσο προστατευτικός ήταν με τη Ρούκα; Αυτή η βλαμμένη πάλι, πότε θα ανοίξει τα μάτια της να δει τι κελεπούρι έχει δίπλα της;
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by juliet Sat Jan 21, 2012 8:37 pm

    o Καναμε όσο παει γίνεται και πιο ματσο (κοίτα να δεις που τα μαθήματα του Κάιν απέδωσαν rofl ) ενώ ο Ζερο παλιμπαιδίζει alors....

    ωραία η yume επιβεβαίωση που έρχεται να μας τονώσει λίγο γιατί την είχαμε ανάγκη...

    αλλά

    1. Έχω πάθει μία φοβία και ενα εγκεφαλικό οτι αυτό μπορεί να είναι όντως το σχέδιο του Κάναμε (να σκοτώσει όλους τους purebloods) αλλά σε αυτή την περίπτωση τι να πιστέψουμε; οτι άφησε τη Σαρα να σκοτώσει τους purebloods? ποιους purebloods? Χιο και Χάνα μόνος του τους σκότωσε και εν τω μεταξύ αυτό που ο ίδιος υπερασπίζεται και καλά (τους πιο αδύναμους), τους αφήνει να δηλητηριαστούν απο τις ταμπλέτες της Σάρας; Και τον Τούμα γιατί τον άφησε; για να έχει μαρτυρα τον Καιεν για τη Γιουκη;

    και τότε πάλι να πιστέψουμε και πάλι τον Τουμα ο Καιεν τον έσωσε και ο Κάναμε δεν μπορούσε νωρίτερα;

    Τι θέλω να πω... Αυτά τα πράγματα δεν στέκουν...γιατί αν στεκουν αυτό δεν είναι σενάριο, είναι μπάχαλο...

    εκτός και αν η Χίνο παίρνει και αυτή τα χαπάκια...

    2. Από οτι φαίνεται ο Κάναμε θέλει να το φάει το κεφάλι του, αυτό πια και αν είναι προφανές... γιατί, δεν ξέρω γιατί, πολύ πιθανόν μετά απο τόσο έγκλημα και τόσο φόνο, να μην θέλει ούτε πια ο ίδιος τον εαυτό του και να το θεωρεί φυσικό επακόλουθο οτι θα πρέπει να φύγει απο τη μέση σαν αποπληρωμή ή συνέπεια των πράξεων του (και λόγο της Γιουκη φυσικά). Άρα τι να χαρώ απο αυτό το chapter δεν ξέρω;

    Και ο Ζερο ακόμα φαίνεται να τα έχει χαμένα...αντί να προστατέψει τη Σάρα (εστω για προληπτικούς λόγους να τρέξει εκεί να δει τι γίνεται εφόσον και δεν θέλει κανείς να την πειράξει) να μην πω τι κάνει πάλι...τελικά μου φαίνεται μόνο στη Γιουκη θυμάται να το παίξει άντρας και "οχι δεν θα την αγγίξετε (για τη Σάρα)", σπουδαία ασπίδα πήρε και η τελευταία, άντε και εις ανώτερα, τα έχω χάσει πια με το σενάριο...

    και τελικά ποια ήταν αυτή η μεγάλη αμαρτία του Κάναμε; ήταν που άφησε ανοιχτή την πόρτα της Σιζούκα και αυτό οδήγησε στο φόνο των γονιών του Ζερο, (λέει και καλά) και που τα ήξερε όλα αυτά, αν τον πιστέψουμε; θα μας τρελάνει η Χίνο; pureblood είπαμε οτι είναι, όχι ο προφητής Ησαιας. Ελεος πια..

    Καλά η Γιούκη της έφυγε ο άντρας, την είπε και εμμέσως βλήτο, είπε οτι του είναι και εμπόδιο, πάει να τον ακολουθήσει και δεν μπορεί και κλαίει για τον Ζερο;

    τι χαπάκια είπαμε οτι πίνει και αυτή ή και αυτός;

    Δεν ξέρω παιδιά, απο πλοκή μηδέν, διάλογοι οτι να είναι και μία χαρά, αντε και στο επόμενο να δούμε αντιπαράθεση Κάναμε-Σάρας αν δεν είναι troll το spoiler και τελικά παρακολουθήσουμε το διάλογο της Σειρεν με την καμαριέρα...αυτά...
    nina
    nina
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 2831
    Join date : 2010-05-17
    Location : My world lalala Kanameland <3
    Humor : Black sarcasm
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by nina Sat Jan 21, 2012 9:04 pm

    libra wrote:Στο τέλος του κεφαλαίου εσείς πιστεύετε ότι η Γιούκι μπορεί να κλαίει για τον Ζέρο όπως γράφτηκε κάπου στο αγγλικό κομμάτι;

    Μπορει αυτο να πιστευει ο λεβεντο -you-know-what rofl
    Καλα εδω που τα λεμε αυτα που ειπε ο Καναμε δεν ειναι και λιγα! Λογικο ειναι να κλαιει και για τον Ζερο ...

    Οι σκεψεις τις Γιουκι ομως ειναι για τον Καναμε ... γιατι συνειδητοποιεί οτι ολα τα εχει κανει γι αυτην!

    Να σου πω καιρο περιμενα να την ακουσω να το λεει αυτο!
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by libra Sat Jan 21, 2012 9:27 pm


    Εγώ πάντως δεν τον πιστεύω ότι κλαίει για τον Ζέρο... Εντάξει, θα μπορούσε, αλλά το βρίσκω τραβηγμένο.

    Με έχει παρατήσει σύξυλη ο άντρας της ζωής μου, τον ψάχνω, τον αναζητώ και έχω μήνες να τον δω και με το που εμφανίζεται μπροστά μου με έχει γραμμένη, τρώω άκυρο και με λέει και ηλίθια από πάνω και την κοπανάει κι εγώ κάθομαι και κλαίω για το οικογενειακό δράμα του κολητού μου; Εντάξει, θα κλάψω και για αυτό, αλλά αργότερα.
    Εκτός πια κι αν θέλω να αποδείξω και έμπρακτα στον καλό μου πόσο ηλίθια είμαι και κάνω στην άκρη τα δικά μου συναισθήματα για να το παίξω η θεία Λόλα συμβουλεύει...
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by juliet Sat Jan 21, 2012 9:49 pm

    libra wrote:
    Εγώ πάντως δεν τον πιστεύω ότι κλαίει για τον Ζέρο... Εντάξει, θα μπορούσε, αλλά το βρίσκω τραβηγμένο.

    Με έχει παρατήσει σύξυλη ο άντρας της ζωής μου, τον ψάχνω, τον αναζητώ και έχω μήνες να τον δω και με το που εμφανίζεται μπροστά μου με έχει γραμμένη, τρώω άκυρο και με λέει και ηλίθια από πάνω και την κοπανάει κι εγώ κάθομαι και κλαίω για το οικογενειακό δράμα του κολητού μου; Εντάξει, θα κλάψω και για αυτό, αλλά αργότερα.
    Εκτός πια κι αν θέλω να αποδείξω και έμπρακτα στον καλό μου πόσο ηλίθια είμαι και κάνω στην άκρη τα δικά μου συναισθήματα για να το παίξω η θεία Λόλα συμβουλεύει...


    rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl σεξι θεία Λόλα, σ'αγαπώ...καλά και ο Ζερο που πάει; δεν το βλέπει το δικό μας που κάνει σα τρελό μόλις βλέπει το θεό; τώρα να γυρίσει να του πει "Καλέ δεν κλαίω για εσένα, σύνελθε"...να δω τι θα κάνει; θα αρχισει πάλι τα "Καλά ξέρεις ποιος είμαι εγώ και μισώ τους purebloods"? ικανό τον έχω... rofl rofl rofl

    αυτές οι ατάκες της Χίνο θα αφήσουν εποχή να το θυμηθείτε...
    nina
    nina
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 2831
    Join date : 2010-05-17
    Location : My world lalala Kanameland <3
    Humor : Black sarcasm
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by nina Sat Jan 21, 2012 9:50 pm

    libra wrote:
    Εγώ πάντως δεν τον πιστεύω ότι κλαίει για τον Ζέρο... Εντάξει, θα μπορούσε, αλλά το βρίσκω τραβηγμένο.

    Με έχει παρατήσει σύξυλη ο άντρας της ζωής μου, τον ψάχνω, τον αναζητώ και έχω μήνες να τον δω και με το που εμφανίζεται μπροστά μου με έχει γραμμένη, τρώω άκυρο και με λέει και ηλίθια από πάνω και την κοπανάει κι εγώ κάθομαι και κλαίω για το οικογενειακό δράμα του κολητού μου; Εντάξει, θα κλάψω και για αυτό, αλλά αργότερα.
    Εκτός πια κι αν θέλω να αποδείξω και έμπρακτα στον καλό μου πόσο ηλίθια είμαι και κάνω στην άκρη τα δικά μου συναισθήματα για να το παίξω η θεία Λόλα συμβουλεύει...

    Μα ουτως ή αλλως οι σκεψεις της Γιουκι μετρανε και όχι τι νομιζει ο Ζερο!
    Και το μυαλο της Γιουκι είναι καρφωμενο στον Καναμε και στο ότι πρεπει να τον ακολουθησει γιατι όλα τα κανει γι αυτην στην τελικη! Αυτην δεν είναι η τελικη της σκεψη?

    Ασε που αυτο σημαινει οτι δεν το εφαγε το παραμυθι του Καναμε οτι δεν την θελει πια και οτι ειναι μονο ενα εμποδιο γι αυτον!

    Αρα, τι σημασια εχει τι νομιζει ο Ζερο? Μην τρως σκαλωμα με αυτό …

    Αλλα, καλα θα ηταν εντελως αφυσικο να μην στεναχωριεται και για τον Ζερο ρε συ … εδώ ειπε ο αντρας που αγαπαει ότι σκοτωσε την οικογενεια ενός πολύ αγαπημενου της προσωπου και αυτην θα μεινει αναισθητη? Δεν λεει …

    Για μενα μπορει να κλαιει για όλα μαζι … και για το φτυσιμο και γι αυτά που ισχυριζεται ο Καναμε ότι εκανε και για το δραμα του Ζερο.

    Η ουσια όμως είναι μια … στο μυαλο της υπαρχει μονο ο Καναμε!

    Η Γιουκι μας εβγαλε ασπροπροσωπους σε αυτό το κεφαλαιο … ο Καναμε είναι τώρα το προβλημα και όχι η Γιουκι.
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by libra Sat Jan 21, 2012 9:51 pm

    juliet wrote:
    αυτές οι ατάκες της Χίνο θα αφήσουν εποχή να το θυμηθείτε...

    I second that juli μου!!!
    nina
    nina
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 2831
    Join date : 2010-05-17
    Location : My world lalala Kanameland <3
    Humor : Black sarcasm
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by nina Sat Jan 21, 2012 9:52 pm

    juliet wrote:

    rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl σεξι θεία Λόλα, σ'αγαπώ...καλά και ο Ζερο που πάει; δεν το βλέπει το δικό μας που κάνει σα τρελό μόλις βλέπει το θεό; τώρα να γυρίσει να του πει "Καλέ δεν κλαίω για εσένα, σύνελθε"...να δω τι θα κάνει; θα αρχισει πάλι τα "Καλά ξέρεις ποιος είμαι εγώ και μισώ τους purebloods"? ικανό τον έχω... rofl rofl rofl

    αυτές οι ατάκες της Χίνο θα αφήσουν εποχή να το θυμηθείτε...

    rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by libra Sat Jan 21, 2012 9:55 pm

    nina wrote:
    Η Γιουκι μας εβγαλε ασπροπροσωπους σε αυτό το κεφαλαιο … ο Καναμε είναι τώρα το προβλημα και όχι η Γιουκι.

    Στην απεγνωσμένη της προσπάθεια η Χίνο να συμμαζέψει την ηλίθα παιδούλα έχει π^%^$#@ξει το υπόλοιπο στόρυ όμως...
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by juliet Sat Jan 21, 2012 9:59 pm

    Για να μην αναφέρω το κακό που έχω πάθει γιατί και εγώ όπως η καημένη η Γιούκη τον πιστεύω (ακόμα) και επειδή έχω ταυτιστεί δεν μου αρέσουν οι ατάκες με υπονοουμενα του τύπου: " Καλά ακόμα να το καταλάβεις;" "Πόσο βλήτο είσαι;" 'Μάλλον χρειάζεται να στο πω για 798897η φορά μας και το εμπεδώσεις.." και "σε λίγο θα χρειαστείς και αναπαράσταση" που εμμέσως πλην σαφώς πετά ο Κάμι..πλην του οτι σε κάνει να αισθάνεσαι ηλίθια που δεν ξέρει την αλφαβήτα σε πιάνει και μία αγανάκτιση...

    ειλικρινά η Γιουκη είναι τέρας υπομονής...!! έπρεπε να πει αυτά στην ancestor να του έρθει η Αρτεμις στο κεφάλι και να τον πάρει απο τον αυτί να τον πάει σπίτι για μεταμέλεια και συμμόρφωση...πολύ ελαστική τη βρήκε τη μικρή...πολύ...
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by juliet Sat Jan 21, 2012 10:01 pm

    libra wrote:
    nina wrote:
    Η Γιουκι μας εβγαλε ασπροπροσωπους σε αυτό το κεφαλαιο … ο Καναμε είναι τώρα το προβλημα και όχι η Γιουκι.

    Στην απεγνωσμένη της προσπάθεια η Χίνο να συμμαζέψει την ηλίθα παιδούλα έχει π^%^$#@ξει το υπόλοιπο στόρυ όμως...

    i also second that lib μου...
    nina
    nina
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 2831
    Join date : 2010-05-17
    Location : My world lalala Kanameland <3
    Humor : Black sarcasm
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by nina Sat Jan 21, 2012 10:01 pm

    libra wrote:
    nina wrote:
    Η Γιουκι μας εβγαλε ασπροπροσωπους σε αυτό το κεφαλαιο … ο Καναμε είναι τώρα το προβλημα και όχι η Γιουκι.

    Στην απεγνωσμένη της προσπάθεια η Χίνο να συμμαζέψει την ηλίθα παιδούλα έχει π^%^$#@ξει το υπόλοιπο στόρυ όμως...

    Δεν βγαζω συμπερασματα ακομη για την πλοκη ... ειναι πολυ συγκεχυμένες οι πληροφοριες σε αυτο το κεφαλαιο που πολλα δεν βγαζουν νοημα. Οποτε προς το παρον πανηγυριζω την σφαλιαρα στους Ζεκι rofl και τα υπολοιπα τα αφηνω για αργοτερα lol!

    Juliet wrote:ειλικρινά η Γιουκη είναι τέρας υπομονής...!! έπρεπε να πει αυτά στην ancestor να του έρθει η Αρτεμις στο κεφάλι και να τον πάρει απο τον αυτί να τον πάει σπίτι για μεταμέλεια και συμμόρφωση...πολύ ελαστική τη βρήκε τη μικρή...πολύ...
    rofl rofl rofl Συμφωνω ,,, στην ancestor ηταν σουζα ... rofl rofl rofl

    Δεν σας προλαβαινω σημερα affraid
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by libra Sat Jan 21, 2012 10:04 pm

    juliet wrote:Για να μην αναφέρω το κακό που έχω πάθει γιατί και εγώ όπως η καημένη η Γιούκη τον πιστεύω (ακόμα) και επειδή έχω ταυτιστεί δεν μου αρέσουν οι ατάκες με υπονοουμενα του τύπου: " Καλά ακόμα να το καταλάβεις;" "Πόσο βλήτο είσαι;" 'Μάλλον χρειάζεται να στο πω για 798897η φορά μας και το εμπεδώσεις.." και "σε λίγο θα χρειαστείς και αναπαράσταση" που εμμέσως πλην σαφώς πετά ο Κάμι..πλην του οτι σε κάνει να αισθάνεσαι ηλίθια που δεν ξέρει την αλφαβήτα σε πιάνει και μία αγανάκτιση...

    ειλικρινά η Γιουκη είναι τέρας υπομονής...!! έπρεπε να πει αυτά στην ancestor να του έρθει η Αρτεμις στο κεφάλι και να τον πάρει απο τον αυτί να τον πάει σπίτι για μεταμέλεια και συμμόρφωση...πολύ ελαστική τη βρήκε τη μικρή...πολύ...

    μην στεναχωριέσαι φιλενάδα και μετά από τόσο φτύσιμο και τόσο υπομονή της παιδούλας, φαντάσου τι συγκλονιστική Yume επανένωση θα έχουμε cheers cheers cheers cheers
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΚεφάλαιο 77-79 κλπ Dropsoa

    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by juliet Sat Jan 21, 2012 10:08 pm

    libra wrote:
    juliet wrote:Για να μην αναφέρω το κακό που έχω πάθει γιατί και εγώ όπως η καημένη η Γιούκη τον πιστεύω (ακόμα) και επειδή έχω ταυτιστεί δεν μου αρέσουν οι ατάκες με υπονοουμενα του τύπου: " Καλά ακόμα να το καταλάβεις;" "Πόσο βλήτο είσαι;" 'Μάλλον χρειάζεται να στο πω για 798897η φορά μας και το εμπεδώσεις.." και "σε λίγο θα χρειαστείς και αναπαράσταση" που εμμέσως πλην σαφώς πετά ο Κάμι..πλην του οτι σε κάνει να αισθάνεσαι ηλίθια που δεν ξέρει την αλφαβήτα σε πιάνει και μία αγανάκτιση...

    ειλικρινά η Γιουκη είναι τέρας υπομονής...!! έπρεπε να πει αυτά στην ancestor να του έρθει η Αρτεμις στο κεφάλι και να τον πάρει απο τον αυτί να τον πάει σπίτι για μεταμέλεια και συμμόρφωση...πολύ ελαστική τη βρήκε τη μικρή...πολύ...

    μην στεναχωριέσαι φιλενάδα και μετά από τόσο φτύσιμο και τόσο υπομονή της παιδούλας, φαντάσου τι συγκλονιστική Yume επανένωση θα έχουμε cheers cheers cheers cheers

    ναι τουλάχιστον αυτή θα πάρει και κάτι για τα εμμεσα μπινελίκια ως ανταμοιβή...


    Sponsored content


    Κεφάλαιο 77-79 κλπ Empty Re: Κεφάλαιο 77-79 κλπ

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 5:47 pm