Vampire Knight & Manga Forum

In order to fully enjoy the board and it's function, you can always log in or sign up to an account. Thank you...

Join the forum, it's quick and easy

Vampire Knight & Manga Forum

In order to fully enjoy the board and it's function, you can always log in or sign up to an account. Thank you...

Vampire Knight & Manga Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vampire Knight & Manga Forum

Α forum dedicated to Hino's Matsuri best-seller manga Vampire Knight and the manga we love

Gallery


Εντυπώσεις... Empty

Latest topics

» Do you trust Hino?
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeMon May 02, 2022 12:37 am by juliet

» Our Kaname is here!! Vampire Knight memories chapter 38
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeMon May 02, 2022 12:35 am by juliet

» Vampire knight Memories 38
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeSun Apr 10, 2022 4:18 am by juliet

» Where to Find Vampire Knight Memories Translation
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeSun Apr 10, 2022 1:29 am by juliet

» The Final Countdown
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeSat Apr 09, 2022 11:43 pm by juliet

» New VK Chapter is HERE!
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeWed Oct 11, 2017 7:42 am by lililovelilica

» Links for Other Vampire Knight Forums and Sites that you like and enjoy!!
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeSun Aug 21, 2016 7:25 pm by Saphira_K

» VK Memories CH 6!
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeThu Aug 18, 2016 6:13 pm by Saphira_K

» VK Memories
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeWed Jun 01, 2016 5:59 pm by Saphira_K

» New VK Chapter SPOILERS!
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeMon Apr 18, 2016 5:47 pm by Saphira_K

» New VK Bonus Ch!!
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeFri Dec 18, 2015 12:53 am by Saphira_K

» Translation of 'Fleeting Dreams'
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeWed Sep 09, 2015 2:20 am by Saphira_K

» Bunko Editions
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeWed Sep 09, 2015 2:18 am by Saphira_K

» New Vampire knight Extra
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeWed Sep 09, 2015 2:15 am by Saphira_K

» The Musical (Original and Revive)
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeSun Aug 23, 2015 2:40 am by Dreamiel

» NEW CHAPTER IN 2015?
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeMon Jun 01, 2015 12:16 am by Unknown00

» Newbie in the forum...
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeFri May 01, 2015 7:13 pm by aisan4494

» Who do you think Yuki loves more: Kaname or Zero?
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeFri May 01, 2015 7:09 pm by aisan4494

» Zeki or Yume?
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeFri May 01, 2015 7:04 pm by aisan4494

» So What will happen of Kaname?
Εντυπώσεις... I_icon_minitimeThu Mar 19, 2015 6:25 pm by matei alina

We and the Youtube

Poll

would you like to read a sequel of vk?or is hino thinking of writing one?
Εντυπώσεις... Bar_left59%Εντυπώσεις... Bar_right 59% [ 24 ]
Εντυπώσεις... Bar_left27%Εντυπώσεις... Bar_right 27% [ 11 ]
Εντυπώσεις... Bar_left15%Εντυπώσεις... Bar_right 15% [ 6 ]

Total Votes : 41

Friends


Terry Candy


5 posters

    Εντυπώσεις...

    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Εντυπώσεις...

    Post by juliet Mon Sep 13, 2010 9:30 pm

    Εδω μπορείτε να πείτε και ανεβάσετε και να πείτε τις απόψεις σας από το vampire knight σε γενικό και ελευθερα chat επίπεδο....
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by libra Tue Sep 14, 2010 12:35 am

    Καλά ότι θα κόλλαγα τόσο δεν το περίμενα με τίποτα. Τα καταπίνω πια τα επεισόδια. Δεν τα διαβάζω... Από χτες που ξεκίνησα έχω διαβάσει 22.
    Χάνω κάποια θέματα με τα αγγλικά και μπερδέυω λίγο και τα ονόματα, αλλά ας είναι καλά οι επαναλήψεις. Την επόμενη φορά που θα το διαβάσω θα καλύψω τα κενά Very Happy Very Happy

    Είναι πολύ καλό και περιμένω με αγωνία τα επόμενα που λέτε ότι είναι καλύτερα.
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by juliet Tue Sep 14, 2010 12:38 am

    libra wrote:Καλά ότι θα κόλλαγα τόσο δεν το περίμενα με τίποτα. Τα καταπίνω πια τα επεισόδια. Δεν τα διαβάζω... Από χτες που ξεκίνησα έχω διαβάσει 22.
    Χάνω κάποια θέματα με τα αγγλικά και μπερδέυω λίγο και τα ονόματα, αλλά ας είναι καλά οι επαναλήψεις. Την επόμενη φορά που θα το διαβάσω θα καλύψω τα κενά Very Happy Very Happy

    Είναι πολύ καλό και περιμένω με αγωνία τα επόμενα που λέτε ότι είναι καλύτερα.

    Ναι είναι συμφορά το Vk κολλάς ανεπανόρθωτα και έχει και πολύ υλικό να ανακαλύψεις ακόμα...
    ΄
    Που είσαι;
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by libra Tue Sep 14, 2010 12:43 am

    Είμαι εκεί που κλαίμε τη μακαρίτισσα την Σουζουκα και θέλουν να κατηγορήσουν τον Ζερο.
    Και να την βλέπω την τρελή να τους έχει στριμώξει άπαντες και να μην βρίσκουμε και τον καναμε πουθενά και να ψάχνομαι: 'βρε που είναι-βρε που είναι;' και ξαφνικά εμφανίζεται από το πουθενά και ... τα πάντα όλα... τι σκηνές!!! τι να πω; τι να περιγράψω!!!!
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by juliet Tue Sep 14, 2010 12:46 am

    libra wrote:Είμαι εκεί που κλαίμε τη μακαρίτισσα την Σουζουκα και θέλουν να κατηγορήσουν τον Ζερο.
    Και να την βλέπω την τρελή να τους έχει στριμώξει άπαντες και να μην βρίσκουμε και τον καναμε πουθενά και να ψάχνομαι: 'βρε που είναι-βρε που είναι;' και ξαφνικά εμφανίζεται από το πουθενά και ... τα πάντα όλα... τι σκηνές!!! τι να πω; τι να περιγράψω!!!!

    Χα, χαχα, και είσαι και στα προκαταρκτικά ακόμα αργότερα είναι τα εγκεφαλικά... affraid affraid πάντως οτι και αν λενε φημες είναι δεν είναι κακώς. Η πλοκή είναι λιγο ζόρικη στην αρχή...από το 50 και μετα στρώνει το πράγμα...
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by libra Tue Sep 14, 2010 12:48 am

    αυτά μου λετε και δεν μπορώ να περιμένω η ανυπόμονη...
    αύριο ελπίζω να προχωρήσω κι άλλο Very Happy Very Happy
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by juliet Tue Sep 14, 2010 12:49 am

    libra wrote:αυτά μου λετε και δεν μπορώ να περιμένω η ανυπόμονη...
    αύριο ελπίζω να προχωρήσω κι άλλο Very Happy Very Happy

    Ελπίζω να μην κρυφοκοιτάς στις ενότητες...χαχχα περισσότερο θα σε μπερδεψει. παω για νάνι, πολλά φιλάκια...
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by libra Tue Sep 14, 2010 9:31 pm

    sSig_censored sSig_censored sSig_censored

    Το έχω πάρει απόφαση. Την έχουν την μούρλια τους οι γιαπωνέζοι με τα αδέρφια. Μα τι κεραμίδι ήταν αυτή; Η γιούκι και ο καναμε αδέρφια; Μα είναι δυνατόν;
    Ουφ, τι μου κάνουν, ουφ τι μου κάνουν; Θα με πεθάνουν... κι όχι τίποτε άλλο αμ και την έκανε βρυκολακίτσα ο δικός μας, εμ και εξαφανίστηκε να πάει να καθαρίσει την τιμή των Kuran (άλλος κι αυτός με την τιμή).. που είναι να δούμε τη συνέχεια οεο;;;;;
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by juliet Tue Sep 14, 2010 9:38 pm

    libra wrote: sSig_censored sSig_censored sSig_censored

    Το έχω πάρει απόφαση. Την έχουν την μούρλια τους οι γιαπωνέζοι με τα αδέρφια. Μα τι κεραμίδι ήταν αυτή; Η γιούκι και ο καναμε αδέρφια; Μα είναι δυνατόν;
    Ουφ, τι μου κάνουν, ουφ τι μου κάνουν; Θα με πεθάνουν... κι όχι τίποτε άλλο αμ και την έκανε βρυκολακίτσα ο δικός μας, εμ και εξαφανίστηκε να πάει να καθαρίσει την τιμή των Kuran (άλλος κι αυτός με την τιμή).. που είναι να δούμε τη συνέχεια οεο;;;;;

    lol! lol! Το θεικό είναι στο μάνγκα με το φουστάνϊ, που πάει η Γιούκη να πολεμήσει το Rido και τρεχει ο Αidou ξοπίσω και της λέει¨: Α και πρόσεχε μη σου σηκώσει τη φούστα, θα θυμώσει ο Κάναμε...LOL rofl rofl rofl

    Τώρα τον Κάναμε δηλαδή αυτόν τον καίει γιατί σου λέει: Για μία τιμή ζουμε rofl προβλήματα
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by libra Tue Sep 14, 2010 9:40 pm

    χιχιχι... ανυπομονώ να τη διαβάσω.. έχω πέσει με τα μούτρα. είμαι στο 39. και συνεχίζω.... Very Happy Very Happy Very Happy
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by juliet Tue Sep 14, 2010 9:44 pm

    libra wrote:χιχιχι... ανυπομονώ να τη διαβάσω.. έχω πέσει με τα μούτρα. είμαι στο 39. και συνεχίζω.... Very Happy Very Happy Very Happy

    Μπράβο, μπραβο και καλή συνέχεια καλά τα πας... :study: :study: αλλά τόσα και εφτασες...
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by libra Mon Sep 27, 2010 1:29 pm

    να 'μαι πάλι.
    εντάξει το περιοδικό το διάβασα, αλλά τώρα το ξαναδιαβάζω για να δω και πραγματικά τι γίνεται γιατί στην 1η ανάγνωση από την αγωνία ούτε ήξερα τι διάβαζα.

    εχτές είδα και 2η σαιζόν ανιμέ.
    Λοιπόν, αν δεν έχεις διαβάσει περιοδικό και δεις μόνο το ανιμέ, θα απορήσεις πως υπάρχει κόσμος που προτιμάει τον Κάναμε από το Ζέρο. Πολύ Ζερικό βρε παιδί μου το ανιμέ. Εντάξει, δεν λέω, καλό το παλικάρι, αλλά τεράστια απόσταση το ένα με το άλλο.

    Επίσης καμία σχέση και η πλοκή. Κοντά είναι, δεν λέω, το αποτέλεσμα είναι ίδιο, αλλά γιατί τόση διαφορά άραγε; Καλύτερη μου φαίνεται η πλοκή του περιοδικού.

    Και κάτι ακόμα. Άλλη μια σκηνή να δω τη Γιούκι να την αγκαλιάζει ο Κάναμε ή ο Ζέρο κι αυτή να έχει τα χέρια κρεμασμένα κάτω και θα το κάνω το χαρακίρι (μπήκα σε ιαπωνικό mode). Τι βίτσιο κι αυτό να είναι τόσο ανέκφραστο αυτό το κοριστάκι, δεν το καταλαβαίνω. Μα ο μεγάλος σου έρωτας, μα ο κολητός σου, κάποιος σε αγκαλιάζει κοπέλα μου, τι τα θες τα χέρια κρεμασμένα στο κενό;

    anna
    anna
    Vampire Noble Class
    Vampire Noble Class


    Posts : 368
    Join date : 2010-05-10
    Location : Athens, Greece
    Humor : black!!!!
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by anna Mon Sep 27, 2010 1:52 pm

    libra wrote:να 'μαι πάλι.
    εντάξει το περιοδικό το διάβασα, αλλά τώρα το ξαναδιαβάζω για να δω και πραγματικά τι γίνεται γιατί στην 1η ανάγνωση από την αγωνία ούτε ήξερα τι διάβαζα.

    εχτές είδα και 2η σαιζόν ανιμέ.
    Λοιπόν, αν δεν έχεις διαβάσει περιοδικό και δεις μόνο το ανιμέ, θα απορήσεις πως υπάρχει κόσμος που προτιμάει τον Κάναμε από το Ζέρο. Πολύ Ζερικό βρε παιδί μου το ανιμέ. Εντάξει, δεν λέω, καλό το παλικάρι, αλλά τεράστια απόσταση το ένα με το άλλο.

    Επίσης καμία σχέση και η πλοκή. Κοντά είναι, δεν λέω, το αποτέλεσμα είναι ίδιο, αλλά γιατί τόση διαφορά άραγε; Καλύτερη μου φαίνεται η πλοκή του περιοδικού.

    Και κάτι ακόμα. Άλλη μια σκηνή να δω τη Γιούκι να την αγκαλιάζει ο Κάναμε ή ο Ζέρο κι αυτή να έχει τα χέρια κρεμασμένα κάτω και θα το κάνω το χαρακίρι (μπήκα σε ιαπωνικό mode). Τι βίτσιο κι αυτό να είναι τόσο ανέκφραστο αυτό το κοριστάκι, δεν το καταλαβαίνω. Μα ο μεγάλος σου έρωτας, μα ο κολητός σου, κάποιος σε αγκαλιάζει κοπέλα μου, τι τα θες τα χέρια κρεμασμένα στο κενό;


    ααααχ τωρα εθιξες ενα ζητημα χιλιοειπωμενο!!!! μα πραγματικα δν ειναι πολυ υποκειμενικο το ανιμε???? τον ζερο τον εχουν παρουσιασει καταρχας πολυ πιο ωραιο!!!! δλδ, νταξει ειπαμε, ωραιο παιδι, αλλα η Χινο την τεχνη της αλλου την εβαλε!!!! κ ξαφνικα στο ανιμε τα κανουν αντιστροφα! +οτι εχουν ολη την ωρα τον ζερο να τριγυρναει χωρις μπλουζα κ τον καημενο τον Καναμε τον εχουμ ντυμενο σαν κρεμμυδι....Αυτο δν ειναι αδικο???? το συμπερασμα που εχω καταληξει: ή οι σχεδιαστες του ανιμε ηταν αντρες κ ζηλευαν τον καναμε ή ηταν γυναικες zero fans!! explosive explosive
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by libra Mon Sep 27, 2010 1:58 pm

    αυτά που λες δεν τα πρόσεξα, αλλά δίκιο θα έχεις.
    Είναι να απορείς που υπάρχουν Καναμικές...
    Αυτό που πρόσεξα είναι ο ήχος. Τα κομμάτια που συνοδεύουν τις σκηνές του Ζέρο είναι απλά θεϊκά, ενώ για τον κακομοίρη τον Κάναμε το κενό. Πολύ απόκοσμα (και οι 2 βρικόλακες είναι-δεν καταλαβαίνω τον διαχωρισμό).
    Επίσης δεν περνάει καθόλου τη σύνδεση Γιούκι-Κάναμε και γενικώς είναι πολύ πιο ξενέρωτο από το περιοδικό.
    Άντε σύγκρινε τις σκηνές που την αγκαλιάζει ο Κάναμε μετά από την επίθεση που του έκανε με το Άρτεμις και τη σκηνή μετά από αυτό που ο Κάναμε δίνει το αίμα του στον Ζέρο να μου πεις τι σχέση έχουν. ΚΑΜΙΑ σχέση!
    Άσε που ο Ζέρο του το ήπιε το αίμα του Κάναμε από πολύ νωρίτερα στο ανιμέ. Γιατί αυτό; Έχει αποδυναμωθεί πλήρως η σκηνή έτσι μετά τον καυγά τους.
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by juliet Mon Sep 27, 2010 2:40 pm

    libra wrote:αυτά που λες δεν τα πρόσεξα, αλλά δίκιο θα έχεις.
    Είναι να απορείς που υπάρχουν Καναμικές...
    Αυτό που πρόσεξα είναι ο ήχος. Τα κομμάτια που συνοδεύουν τις σκηνές του Ζέρο είναι απλά θεϊκά, ενώ για τον κακομοίρη τον Κάναμε το κενό. Πολύ απόκοσμα (και οι 2 βρικόλακες είναι-δεν καταλαβαίνω τον διαχωρισμό).
    Επίσης δεν περνάει καθόλου τη σύνδεση Γιούκι-Κάναμε και γενικώς είναι πολύ πιο ξενέρωτο από το περιοδικό.
    Άντε σύγκρινε τις σκηνές που την αγκαλιάζει ο Κάναμε μετά από την επίθεση που του έκανε με το Άρτεμις και τη σκηνή μετά από αυτό που ο Κάναμε δίνει το αίμα του στον Ζέρο να μου πεις τι σχέση έχουν. ΚΑΜΙΑ σχέση!
    Άσε που ο Ζέρο του το ήπιε το αίμα του Κάναμε από πολύ νωρίτερα στο ανιμέ. Γιατί αυτό; Έχει αποδυναμωθεί πλήρως η σκηνή έτσι μετά τον καυγά τους.

    Κοιτα και πάλι καλά ο Κάναμε στο ανιμε ήταν ωραίος στο μάνγκα είναι ναι σφαίρες καλύτερος αλλά πχ. δεν αλλοιώσανε θεαματικά την ιστορία. Πάντως η Χίνο είχε ανάμειξη και στο ανιμέ (αποχώρησε μόνο στα τελευταία επεισόδια αν θυμάμαι καλά και η σεναριογράφος της σειράς ήταν αυτή που επίσης εβαλε η Χίνο να της κάνει και μία νουβέλα. Είναι γνωστό δε της πάσης οτι το πρώτος μέρος μέχρι και που φευγει ο Κάναμε με τη Γιούκη, η ιστορία είναι πιο επικεντρωμένη στο Ζερο.
    Στα μάνγκα που είσαι; έχει και αλλο το ξέρεις έτσι; Μη σταματάμε εκεί...η ιστορία συνεχίζεται...
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by libra Mon Sep 27, 2010 2:48 pm

    Στο manga έχω διαβάσει όλα τα scans και τώρα διαβάζω και επίσημα ξαπλωμένη στον καναπέ τον 4ο τόμο.
    Μπορεί το 1ο μέρος να είχε περισσότερο Ζέρο, αλλά σου έδινε να καταλάβεις πιο έντονα τη σχέση Κάναμε-Γιούκι. Στο ανιμέ την ψάχνεις λίγο περισσότερο.

    Πάντως έχω πάθει πλάκα με το soundtrack και το ακούω από πρωί συνεχώς.
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by juliet Mon Sep 27, 2010 2:52 pm

    libra wrote:Στο manga έχω διαβάσει όλα τα scans και τώρα διαβάζω και επίσημα ξαπλωμένη στον καναπέ τον 4ο τόμο.
    Μπορεί το 1ο μέρος να είχε περισσότερο Ζέρο, αλλά σου έδινε να καταλάβεις πιο έντονα τη σχέση Κάναμε-Γιούκι. Στο ανιμέ την ψάχνεις λίγο περισσότερο.

    Πάντως έχω πάθει πλάκα με το soundtrack και το ακούω από πρωί συνεχώς.

    Εφτασες στο 65; κιολας Μπράβο ζήλος! Τι 'εχεις να πεις για τη σκηνή που η μικρά παρολίγο να δαγκώσει το Ζερο; χαχχα, εγκεφαλικό πάθανε...η σκηνή με το ποιος εσπασε το παραθυρο ακόμα συζητιέται lol
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by libra Mon Sep 27, 2010 2:58 pm

    όπως το πες... παραλίγο
    γιατί αν τον δάγκωνε ο Ζέρο δεν θα τη σκότωνε (άσε τις απειλές του τις μάθαμε), αλλά ο Κάναμε θα ξερίζωνε κανένα συμβούλιο, θα τα έσπαγε όλα και μόλις την έβλεπε θα προσπαθούσε να τη δικαιολογήσει κιόλας
    -δεν φταις εσύ, αυτός ο αχρείος φταίει
    -μην τον λες αχρείο, εγώ φταίω πάντα για όλα
    -καλά μη μου συγχίζεσαι, και μου στεναχωριέσαι. εγώ φταίω που σας άφησα τόσο λάσκα. κάτσε να σου πιω το αίμα να έρθουμε σε μια ισορροπία
    -όχι αδερφο-αγαπημένε μου. δεν το αξίζω να μου πιεις το αίμα

    και θα έφτανε να παρακαλάει πάλι ο δικός μας... Αλλά έτσι είναι αυτή η τρελή. είχε το ζέρο στα πόδια της και ονειρευόταν τον κάναμε και τώρα που έχει τον κάναμε ονειρεύεται τον ζέρο.. δεν φταίει κανένας άλλος. εμείς φταίμε που δεν έχουμε μπει ακόμα μέσα να την μαλλιοτραβήξουμε να ησυχάσουμε
    lol! lol! lol!
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by juliet Mon Sep 27, 2010 3:05 pm

    libra wrote:όπως το πες... παραλίγο
    γιατί αν τον δάγκωνε ο Ζέρο δεν θα τη σκότωνε (άσε τις απειλές του τις μάθαμε), αλλά ο Κάναμε θα ξερίζωνε κανένα συμβούλιο, θα τα έσπαγε όλα και μόλις την έβλεπε θα προσπαθούσε να τη δικαιολογήσει κιόλας
    -δεν φταις εσύ, αυτός ο αχρείος φταίει
    -μην τον λες αχρείο, εγώ φταίω πάντα για όλα
    -καλά μη μου συγχίζεσαι, και μου στεναχωριέσαι. εγώ φταίω που σας άφησα τόσο λάσκα. κάτσε να σου πιω το αίμα να έρθουμε σε μια ισορροπία
    -όχι αδερφο-αγαπημένε μου. δεν το αξίζω να μου πιεις το αίμα

    και θα έφτανε να παρακαλάει πάλι ο δικός μας... Αλλά έτσι είναι αυτή η τρελή. είχε το ζέρο στα πόδια της και ονειρευόταν τον κάναμε και τώρα που έχει τον κάναμε ονειρεύεται τον ζέρο.. δεν φταίει κανένας άλλος. εμείς φταίμε που δεν έχουμε μπει ακόμα μέσα να την μαλλιοτραβήξουμε να ησυχάσουμε
    lol! lol! lol!

    χαχχα, ναι αλλά της το ήπιε το αίμα και μετά εκανε και την εξομολόγηση (δεν είμαι αδελφός σου) και ηρέμησε, πολύ εντυπωσιαστικά αλλά με ποιον τα έκανε αυτά τα παιδιά ακόμα αδυνατώ να το καταλάβω. Υπόκρυψης πάλι μου μυρίζει..
    Εκτός και αν...
    Με τον σωλήνα; εκεί που εκανε πειράματα είπε δεν κάνω και μία εξωσωματική να μου βρίσκεται; χαχχα
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by libra Mon Sep 27, 2010 3:08 pm

    κάτσε φιλενάδα και σ'εχασα... για ποια παιδιά μιλάμε;
    για τα αδέρφια που δεν είναι αδέρφια, αλλά είναι μόνο στο αίμα και όχι στην ψυχή;
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by juliet Mon Sep 27, 2010 3:11 pm

    libra wrote:κάτσε φιλενάδα και σ'εχασα... για ποια παιδιά μιλάμε;
    για τα αδέρφια που δεν είναι αδέρφια, αλλά είναι μόνο στο αίμα και όχι στην ψυχή;

    Είδες την ιστορία του Κάναμε; που ήπιε η Γιουκη τις αναμνήσεις του; Πες μου ναι...
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by libra Mon Sep 27, 2010 3:13 pm

    ναι το είδα
    έχω κενά γιατί τα διάβασα βιαστικά, αλλά τα είδα
    και αυτό που κατάλαβα ήταν ότι ο κάναμε γεννήθηκε ως κάναμε, αλλά τον πήρε ο Ρίντο και του πέρασε την ψυχή ενός άλλου βρικόλακα και τον επέστρεψε ως κάναμε εξωτερικά αλλά ως κάποιον άλλον εσωτερικά... καλά κατάλαβα;;;; scratch scratch scratch
    juliet
    juliet
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 5039
    Join date : 2010-05-05
    Location : Deep, deep forest
    Humor : Anytime...
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by juliet Mon Sep 27, 2010 3:22 pm

    libra wrote:ναι το είδα
    έχω κενά γιατί τα διάβασα βιαστικά, αλλά τα είδα
    και αυτό που κατάλαβα ήταν ότι ο κάναμε γεννήθηκε ως κάναμε, αλλά τον πήρε ο Ρίντο και του πέρασε την ψυχή ενός άλλου βρικόλακα και τον επέστρεψε ως κάναμε εξωτερικά αλλά ως κάποιον άλλον εσωτερικά... καλά κατάλαβα;;;; scratch scratch scratch

    χαλια κατάλαβες lol lol! lol! lol!

    Ο Κάναμε είναι ο πρόγονος των Κουραν, στα τελευταία τεύχη (αυτά με τα κενά lol! ) αποκαλύπτεται οτι ο Κάναμε είναι από τους πρώτους vampires που υπήρξαν μετά την αλλαγή του κλίματος. Σε κάποια στιγμή εκεί που τελειωνουν οι αναμνήσεις του (που πήρε τα όπλα και είπε στους πρώτους hunters να κυνηγήσουν τους purebloods που αλλάζαν τους ανθρώπους), λέει οτι αποθαρρύμενος και κουρασμένος από το μακρύ του ταξίδι έπεσε σε λήθαργο (slumber). Από αυτόν τον λήθαργο περίπου 10.000 χρόνια μετά τον ξυπνησε ο Rido, ο οποίος χρησιμοποιήσε το αίμα του αδελφού της Γιούκη (το μικρό μωρό) ως θυσία. Ο Κάναμε επανήλθε στη ζωή ψυχη και σώματι και την έπεσε στο Rido. Αλλα το σώμα του ήταν κατεστραμένο και θα ήταν πολύ επικίνδυνος για την ανθρωπότητα και γενικά τους άλλους σε αυτή τη μορφή. Για αυτό ξαναέγινε μόνος του μωρό. Η Γιούρη και ο Χαρούκα τα κατάλαβαν όλα φυσικά αλλά τον μεγάλωσαν σαν γιο τους και σαν αδελφό της Γιούκη.
    Αλλά ο Κάναμε είναι ο πρόγονος τους (δες ομοιότητα με τον Χαρούκα και φυσικα το λέει και ο ίδιος οτι είναι ο πρόγονος των Κουράν), αλλά με ποια εκανε τη δυναστεία;
    Συνήθως ψάχνουμε τον πατέρα- η περίπτωση του Κάναμε είναι μοναδική... lol! lol!
    libra
    libra
    Vampire Knight
    Vampire Knight


    Posts : 1122
    Join date : 2010-09-12
    Location : GR Night Dorm
    Humor : Black
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by libra Mon Sep 27, 2010 3:27 pm

    ok...
    (αχ τι ωραία να στα λένε σε περίληψη και στα ελληνικά... αλλάζει όλο το νόημα βρε αδερφέ lol! lol! lol! )

    θα τα ξαναδιαβάσω αυτά μόλις τελειώσω με τους τόμους... μπας και βγάλουμε άκρη...
    μπορεί αδερφός να μην είναι, αλλά ένας προπάππους είναι... βρε αυτό το παλικάρι να μην μπορεί να διαχωρίσει τις συγγένειες lol! lol!
    anna
    anna
    Vampire Noble Class
    Vampire Noble Class


    Posts : 368
    Join date : 2010-05-10
    Location : Athens, Greece
    Humor : black!!!!
    Warning ZoneΕντυπώσεις... Dropsoa

    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by anna Mon Sep 27, 2010 6:49 pm

    juliet wrote:
    Συνήθως ψάχνουμε τον πατέρα- η περίπτωση του Κάναμε είναι μοναδική... lol! lol!

    rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl
    τινος ειναι βρε Καναμε τα παιδια??? το να μου φωναζει σι, τ'αλλο μου φωναζει για, τινος ειναι βρε Καναμε τα παιδια????????

    Sponsored content


    Εντυπώσεις... Empty Re: Εντυπώσεις...

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 11:20 am